W sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Tryńczy odbyły się uroczystości Złotych Godów mieszkańców gminy Tryńcza. To wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego.
– Te wspólne pół wieku razem to wyraz wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie – powiedział do szacownych jubilatów wójt gminy Tryńcza Ryszard Jędruch[paywall].
Decyzją prezydenta RP Andrzeja Dudy 15 par małżeńskich z terenu gminy zostało odznaczonych medalami. Uzasadnienie nie pozostawia wątpliwości: „Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, za wychowanie dzieci, za noce przy nich nieprzespane, za cierpienia, łzy, radości, za każdy siwy włos na skroni”.
Aktu dekoracji dokonał gospodarz gminy R. Jędruch w towarzystwie przewodniczącej rady gminy Tryńcza Zofii Nowak, wiceprzewodniczącego rady Stanisława Koguta, sekretarz Magdaleny Rachfał oraz zastępcy kierownika USC Ryszarda Matyi. Nie mogło się obyć bez naręczy kwiatów, pamiątkowych dyplomów czy życzeń dalszych lat szczęśliwego pożycia. Do tych dołączył się zespół instrumentalno-wokalny H&Z.
Złote Gody w gminie Tryńcza świętowali: Janina i Władysław Fickowie, Stanisława i Jan Muchowie, Czesława i Edward Chruścielowie, Zdzisława i Józef Wielgosowie, Maria i Władysław Spólnikowie, Stanisława i Józef Mołyniowie, Maria i Stanisław Kutowie, Maria i Zdzisław Kapustowie, Krystyna i Jan Jasicowie, Maria i Jan Flakowie, Janina i Bronisław Hanejkowie, Maria i Stanisław Mazurowie, Helena i Edward Pirógowie, Józefa i Jan Czarny oraz Genowefa i Zdzisław Musiałowie.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Gratulacje dla wszystkich par. Dużo zdrowia.
Gratulacje dla wszystkich par. Dużo zdrowia.