Reklama

Za darmo rozdają potrzebującym zupę

26/02/2021 10:09

Codziennie, pół godziny przed zamknięciem lokalu, Restauracja Bosko przy ul. Władycze 1 rozdaje ciepłe posiłki. To sposób na pomoc potrzebującym i uratowanie jedzenia przed zmarnowaniem.


fot.Paweł Bugira
– Stwierdziliśmy, że zamiast wyrzucać jedzenie, możemy je rozdać potrzebującym – mówi właściciel restauracji Bosko Maciej Łabuński.

– Na co dzień gotujemy lunche, a dania, które proponujemy gościom od poniedziałku do piątku, nie powtarzają się. Czasem jest tak, że to, co ugotujemy, zostaje, a następnego dnia podajemy już coś innego. Nie chcemy tego marnotrawić. Stwierdziliśmy, że zamiast wyrzucać jedzenie, możemy je rozdać potrzebującym, którzy zwłaszcza w taką pogodę potrzebują zjeść coś ciepłego – wyjaśnia ideę pomysłu Maciej Łabuński, właściciel restauracji Bosko.

Reklama

Właściciel zaznacza, że nie codziennie jest w stanie wesprzeć ubogich, bo czasem dania schodzą do ostatniego. Najczęściej jednak może pomóc kilku osobom.

– Warto przyjść o 18.30 i zapytać, czy coś zostało. Dla dwóch – trzech osób na ogół zawsze coś się znajdzie. Ale gdyby ustawiła się długa kolejka, niekoniecznie będziemy w stanie sprostać oczekiwaniom – mówi.

M. Łabuński przyznaje, że potrzebujący na razie nie walą drzwiami i oknami. Najczęściej to pracownicy restauracji zapraszają kogoś z zewnątrz.

– Mam świadomość, że w ciągu dnia można korzystać ze stołówki Caritas, jednak wieczorami jest ona już zamknięta. Najczęściej, jeśli widzimy, że ktoś potrzebujący kręci się koło lokalu, to sami go zapraszamy i przekazujemy zupę w słoiku – opowiada.

Reklama

– Apelujemy o informowanie potrzebujących, że mogą przyjść po posiłek. W ten sposób również można pomóc – zachęca pan Maciej. 


pab
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    . - niezalogowany 2021-02-26 10:18:12

    Czy coś zostało? Dla mnie to poniżające, gdyby codziennie karmił np 10 osób to rozumiem, a tak Darmowe reklama, żenujace

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    xxx - niezalogowany 2021-02-26 10:42:56

    A Ty ile osób karmisz ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-02-26 10:48:50

    Nie wypisuj bzdur.Je3stes tylko bydlakiem,który chce się dowartościować.Każda pomoc potrzebującym jest godna pochwały i zawsze wdzięczność tych co nakarmiono.Ale to już jest problem naszego miasta.Miasto biednieje szczególnie najubożsi odczuwaja galopujace podwyżki wszystkiego co ma jakomkolwiek warość.Wydaje mi się,ze problem ten  a to już jest problem głodu powinniśmy w naszym mieście rozwiązać systemowo.I nie róbmy tego przez Caritas gdzie koszta jednej zupy są znacznie wyższe niż w przyzwoitej knajpie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama