Reklama

Za nami I Przemyski Bal Epokowy! Epokowe stroje, sceneria i formuła zabawy przeniosły gości w dawne czasy [ZDJĘCIA]

Wyjątkowy bal, wpisujący się w klimat niegdysiejszych bali wiedeńskich, odbył się w sobotę, 15 lutego, w Restauracji Perła Przemyśla. Uczestnicy – a chętnych do udziału w wydarzeniu nie brakowało, wyprzedały się wszystkie bilety – bawili się wyśmienicie, mając okazję doświadczyć ulubionej formy rozrywki, kultywowanej w czasach minionych. Piękne stroje, epokowe tańce i zabawy oraz wyjątkowa sceneria sprawiły, że było to niezapomniane wydarzenie.

Bale były jednym z najważniejszych wydarzeń towarzyskich w roku w czasach przełomu XVIII i XIX w. I właśnie taki – za sprawą Stowarzyszenia Damy i Huzary przy współpracy z Restauracją Perła Przemyśla – odbył się na terenie przemyskiego Dworca Kolejowego. Gościom i organizatorom przyświecał szczytny cel, bo aby stać się częścią tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia, trzeba było dołożyć swoją cegiełkę do budowy Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego Betania im. Rodziny Ulmów przy ulicy Słowackiego w Przemyślu (na ten cel przeznaczony był dochód z organizacji balu). Razem z gośćmi bawili się członkowie Stowarzyszenia Damy i Huzary w strojach z epoki, ale i wielu z uczestników, mimo braku zobowiązania do założenia identycznych kostiumów, postanowiło skorzystać z okazji i założyć na ten wieczór coś wyjątkowego, wpisującego się w epokowy klimat.

– Na balu, co warto podkreślić – bezalkoholowym – bawiło się około 120 osób. Naszym głównym założeniem była promocja miasta Przemyśla i regionu. Zakładaliśmy też, że będzie to wydarzenie charytatywne, na rzecz instytucji, która swoimi działaniami wpisuje się w życie miasta, stąd pomysł, by wesprzeć Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze Betania im. Rodziny Ulmów – relacjonuje Katarzyna Stec ze Stowarzyszenia Damy i Huzary.

Reklama

– Odbiór uczestników balu był fantastyczny. Goście chętnie podjęli niecodzienną formułę zabawy w postaci tańców epokowych, włączając się w nie z pełnym zaangażowaniem. Tu nieocenioną rolę odegrał wodzirej – pan Piotr Jop – choreograf Zespołu Pieśni i Tańca w Przemyślu, który wprowadził[paywall] tańczących w klimat i służył im swoim wsparciem podczas nauki walca, kontredansa czy menueta. Tańczącym towarzyszyła muzyka instrumentalna w wykonaniu państwa Kasprzyków i artystów z Teatru Muzycznego Halka. Dla uczestników wystąpiła również sopranistka Renata Johnson Wojtowicz i Zbigniew Poręba – dodaje.

Kotylion, wróżby i wybór królowej balu

Na balu nie zabrakło też spontaniczności, a także atrakcji w postaci zabaw epokowych, jak np. kotylion czy wróżby. Do uwiecznienia wyjątkowych chwil służyło atelier fotograficzne, były też fanty – niespodzianki dla gości i główny punkt programu – wybór królowej balu, która musiała się wykazać nie tylko zręcznością w tańcu, ale też obyciem towarzyskim i wiedzą o Przemyślu i powiecie. Na koniec gości czekała słodka niespodzianka – pyszny tort od Cukierni Szanter.

Reklama

Organizatorzy nie ukrywają, że po tak udanej pierwszej edycji już myślą o kontynuacji wydarzenia.

– Zapraszamy na następny bal, tym bardziej, że już docierają do nas zapytania o kolejne takie imprezy. Szczegółów nie zdradzamy, ale kolejna odsłona na pewno będzie – zapewnia K. Stec.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/02/2025 18:11
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama