Mimo wielu niedoróbek, wykrytych w trakcie odbioru inwestycji, najprawdopodobniej w połowie marca br. dojdzie do oficjalnego otwarcia kolejnej nitki przemyskiej obwodnicy.
Raport końcowy z budowy wschodniego odcinka drogi obwodowej złożył podczas ostatniej (26 lutego br.) sesji Rady Miasta Przemyśla zastępca prezydenta Grzegorz Hayder.
Przypomnijmy, że to inwestycja łącząca drogę krajową nr 28 z drogą wojewódzką nr 885, zlokalizowana po wschodniej stronie miasta (m.in. dzielnice Bakończyce, Sielec). Jej początek znajduje się na drodze krajowej nr 28, przy ulicy Lwowskiej. Następnie przecina m.in. ulice: Topolową, Sielecką, Młynarską, linię kolejową nr 102 Przemyśl – Malhowice, ulicę Rolniczą i łączy się ze Słowackiego, w pobliżu jej skrzyżowania z ul. Dojazdową. Długość tego odcinka wg projektu wynosi dokładnie 3 km 980 m.
Do symbolicznego wbicia pierwszej łopaty na budowie doszło 12 września 2013 r. Inwestycja pochłonęła 107 mln 477 tys. 356 zł, w większości były to fundusze pochodzące z dotacji unijnej. Głównym wykonawcą robót jest firma PolAqua. Obwodnica miała zostać oddana do użytku po 16 miesiącach, ale termin został minimalnie wydłużony.
– Naprawione zostaną również drogi, które ucierpiały w wyniku prowadzonej budowy, mówiąc konkretniej, zostaną przywrócone do stanu pierwotnego – dodał.
Zastępca prezydenta przyznał, że słyszał o wniosku o ogłoszenie upadłości firmy PolAqua, ale – jak zapewnił – nie ma to żadnego wpływu na termin oddania obwodnicy ani poprawienia wspomnianych niedoróbek. – Obecnie trwa 118 spraw związanych z wykupem nieruchomości pod budowę obwodnicy. Do tej pory władze wojewódzkie wypłaciły 14 milionów 850 tysięcy złotych odszkodowań – wyliczył G. Hayder, dodając, że miasto nie przewiduje egzekucji kar umownych z racji niedotrzymania terminu oddania drogi obwodowej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Na razie jeźdzę oddanym odcinkiem do Hermanowic, ale wjeżdżając na rondo od strony Przemyśla mam fatalne wrażenie. Pas drogowy jakby był źle wyprofilowany (taka niecka), brak symetrii optycznej, z lewej strony krawężniki obniżone do asfaltu, z prawej strony wysokie, brak łagodnego skrętu w prawo , dodatkowo blisko stojąca latarnia. A może tak ma być, aby bać się przy wjeżdżaniu na rondo.
Czekam na most z Kmieci na Sanocką. Ferenc by się nie pierdolił w mieszkańcami takiego grajdołka tylko by jebnął pięścią w stół i pokazałby kto tu rządzi a nie jakieś stare moherowe babcie które się boją, że im obrazek ze ściany spadnie jak auto przejedzie pod oknem.Jestem młodym człowiekiem i żądam żeby to miasto się rozwijało. NIE INTERESUJĄ MNIE OPINIE STARYCH ZRZĘDZĄCYCH OBOLAŁYCH LUDZI. MAM ICH GŁĘBOKO W DUPIE.
Te babcię to szybciej auto jebnie na Grunwaldzkiej bo to jak biegną do kościoła na Kmieciach przez jezdnie wola o pomste do nieba..
Otwarcie nie bedzie szybciej jak w Maju. Pozdrawiam
Autobusy na rondzie przy wjeździe do Hermanowic skręcając w prawo wjeżdżają tylną osia na krawężnik przy chodniku z prawej strony.Ze względu na ułożenie drogi , i nie przemyślanego ułożenia pasa o ruchu drogowym tir z długą naczepą musi wjechać na chodnik.Taki układ pasa drogowego powinien być poprawiony na koszt wykonawcy.
jeszcze nie oddali a juz sa usterki hehhe . Tanie mieso psy jedzą.
Sprawa jest prosta z mostem łaczacym kmiecie z sanocka . Dac Michalikowi 200.000 na tacę ten zawola proboszcza z kmiecia ten to pogada z mocherowymi beretami i sprawa zalatwiona . A gdy jakiś beret mocherowy bedzie sie sprzeciwial to proboszcz zagrozi exkomuniką lub jakąs inną durnotà wymyslona przez "kaplanow miłosierdzia"
Widzę, że już się zaczyna typowa postawa, typowego Przemyślaka z wiecznie wykrzywioną od pretensji mordą. Nie było obwodnicy to było źle. Jest obwodnica też jest źle. Właśnie takie nastawienie większości ludzi w tym mieście powoduje, że psy tu dupami szczekają. Jechałem tą drogą i jakoś brak symetrii optycznej nie przeszkodził mi w skrócenia czasu przejazdu przez miasto w godzinach szczytu o co najmniej 30 minut. Szczerze mi was szkoda, musicie być strasznie nieszczęśliwi wiecznie na wszystko narzekając.
Na razie jeźdzę oddanym odcinkiem do Hermanowic, ale wjeżdżając na rondo od strony Przemyśla mam fatalne wrażenie. Pas drogowy jakby był źle wyprofilowany (taka niecka), brak symetrii optycznej, z lewej strony krawężniki obniżone do asfaltu, z prawej strony wysokie, brak łagodnego skrętu w prawo , dodatkowo blisko stojąca latarnia. A może tak ma być, aby bać się przy wjeżdżaniu na rondo.
Czekam na most z Kmieci na Sanocką. Ferenc by się nie pierdolił w mieszkańcami takiego grajdołka tylko by jebnął pięścią w stół i pokazałby kto tu rządzi a nie jakieś stare moherowe babcie które się boją, że im obrazek ze ściany spadnie jak auto przejedzie pod oknem.Jestem młodym człowiekiem i żądam żeby to miasto się rozwijało. NIE INTERESUJĄ MNIE OPINIE STARYCH ZRZĘDZĄCYCH OBOLAŁYCH LUDZI. MAM ICH GŁĘBOKO W DUPIE.
Te babcię to szybciej auto jebnie na Grunwaldzkiej bo to jak biegną do kościoła na Kmieciach przez jezdnie wola o pomste do nieba..