Reklama

„Zaginęli”w górach [ZDJĘCIA]


Na terenie gminy Komańcza odbyły się ćwiczenia Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod kryptonimem „Nowy Łupków’25”. Wydarzenie miało na celu sprawdzenie funkcjonowania służb ratunkowych, podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz zarządzania kryzysowego w regionie.


W ćwiczeniach udział wzięli żołnierze 203. Batalionu Obrony Pogranicza z 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ćwiczenia odbyły się w trudnych warunkach terenowych, co miało odzwierciedlać rzeczywiste środowisko w sytuacji realnego wystąpienia sytuacji niebezpiecznej dla lokalnego środowiska mieszkańców.

„Terytorialsi” z 20. Przemyskiej BOT uczestniczyli w realizacji scenariusza ćwiczeń pod nazwą „Zaginieni w górach”. Zajmowali się organizacją działań poszukiwawczo-ratowniczych w terenie górskim żołnierzy, którzy w trakcie ćwiczeń nocnych zgłosili zaburzenia widzenia, orientacji przestrzennej i senności, co w dalszej konsekwencji doprowadziło do utraty łączności z 10 z nich...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 61% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/12/2025 11:13
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama