Na terenie gminy Komańcza odbyły się ćwiczenia Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod kryptonimem „Nowy Łupków’25”. Wydarzenie miało na celu sprawdzenie funkcjonowania służb ratunkowych, podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz zarządzania kryzysowego w regionie.
W ćwiczeniach udział wzięli żołnierze 203. Batalionu Obrony Pogranicza z 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ćwiczenia odbyły się w trudnych warunkach terenowych, co miało odzwierciedlać rzeczywiste środowisko w sytuacji realnego wystąpienia sytuacji niebezpiecznej dla lokalnego środowiska mieszkańców.
„Terytorialsi” z 20. Przemyskiej BOT uczestniczyli w realizacji scenariusza ćwiczeń pod nazwą „Zaginieni w górach”. Zajmowali się organizacją działań poszukiwawczo-ratowniczych w terenie górskim żołnierzy, którzy w trakcie ćwiczeń nocnych zgłosili zaburzenia widzenia, orientacji przestrzennej i senności, co w dalszej konsekwencji doprowadziło do utraty łączności z 10 z nich...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 61% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze