Reklama

Zagłosowali mimo powodzi

03/07/2020 08:25

Mimo, że w przeddzień wyborów ich gminy spustoszyła powódź, głosowanie na dotkniętych klęską żywiołową terenach Jawornika Polskiego i Kańczugi odbyło się bez przeszkód. To w dużej mierze zasługa lokalnych społeczności.

Jak poinformował nas dyrektor przemyskiej delegatury PKW Zygmunt Leszczyński, od chwili wystąpienia powodzi do otwarcia lokali wyborczych na bieżąco monitorowano sytuację dotyczącą możliwości przeprowadzenia wyborów na zalanych terenach. Możliwe były scenariusze, w których konieczne byłoby przeniesienie lokali wyborczych w inne miejsce. Na szczęście[paywall] nie trzeba było tego robić. W gminie Kańczuga szczęśliwym trafem w woda ominęła lokale wyborcze. Jak poinformowała nas Teresa Argasińska, gminny pełnomocnik PKW, tylko w jednym lokalu, w którym miało się odbyć głosowanie, woda podeszła niemal pod próg, ale ostatecznie do podtopienia nie doszło. Najtrudniejsza sytuacja była w Manasterzu. Tu szkolna sala gimnastyczna, w której miało się odbyć głosowanie, została zalana. Dzięki wspólnemu wysiłkowi strażaków, nauczycieli i pracowników szkoły, przy wsparciu żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, lokal wyborczy udało się w ekspresowym tempie przywrócić do stanu używalności. Drugim zagrożonym miejscem był ten w Hadlach Szklarskich. W całej miejscowości nie było prądu. Na szczęście w sobotę zakład energetyczny podstawił agregat i mieszkańcy, mimo niezwykłych okoliczności, mogli zagłosować normalnie. W obu gminach tragedia nie przeszkodziła mieszkańcom spełnić obywatelskiego obowiązku. W obu do urn poszło około 60 procent uprawnionych. Również w obu, z miażdżącą przewagą nad drugim Rafałem Trzaskowskim, wygrał obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda.


pck

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-07-03 14:12:57

    Tragedia i nieszczęście.Liczyli,ze jak prawidłowo zagłosuja to od pomocy rządzących  się nie opędzą.Stało się inaczej.Owszem mieli rządowych ciekawskich czyli gapiów.A teraz mogą liczyć tylko na gminę i harcerzy.Dla rządzących są przezroczyści

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    $$ - niezalogowany 2020-07-03 16:29:04

    do Tadeusz   -  jak to  powiedział ostatnio p.premier Morawiecki w swoim wystąpieniu  cytuję   ..""musimy ZAGOSPODAROWAĆ dobrze ludźmi po 60-ym roku życia......."""" przed wyborami 12.07.    Te słowa to obraza dla każdego myślącego człowieka .   Zagospodarować to p.Morawiecki może sobie ugór, pastwisko dla koni ,trzodę chlewną w oborze ,ale bynajmniej NIE MNIE myślącego obywatela.Reszta niech zrobi jak uważa

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Radical News - niezalogowany 2020-07-04 00:30:08

    YOUTUBE.COM - WŁOCHATY - LEPSZY MARTWY

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama