18 par z Jarosławia i okolic świętowało w ubiegłą środę, 30 września, okrągłą rocznicę zaślubin. Jedna z nich, po przeżyciu wspólnie 60 lat, obchodziła diamentowe gody. Dla pozostałych była to rocznica złota. Uroczystość zorganizowana z tej okazji w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego była prawdziwym świętem rodziny.
Przeżycie w związku małżeńskim 5 i więcej dekad to nie lada sztuka, ale i spore szczęście. Najlepiej wie o tym 36 pań i panów, którzy 30 września spotkali się w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego, by odebrać należne im honory. Zgodnie z tradycją jubilatów podjął burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch wraz z kierownictwem USC Ewą Rokoszyńską oraz Teresą Olesek. List gratulacyjny przesłał też wójt gminy Pawłosiów Mariusz Reń, bo dwie pary pochodziły z jej terenu[paywall].
Medal prezydenta RP, dyplom, kwiaty i słodki podarunek odebrali: Halina i Kazimierz Flakowie, Maria i Władysław Horojdkowie, Czesława i Antoni Szczepańscy, Stanisława i Piotr Trojanowie, Zdzisława i Tadeusz Wróblowie, Stanisława i Józef Kosteccy, Teresa i Stanisław Kotylakowie, Zofia i Mieczysław Ożyłowie, Maria i Władysław Głowaczowie, Teresa i Walenty Januszowie, Alicja i Marian Januszowie, Zofia i Wacław Pajdowie, Kazimiera i Wacław Bojarscy, Franciszka i Stanisław Staniszewscy, Stanisława i Marian Kubachowie, Bernadeta i Bronisław Kurzydłowie oraz Zofia i Józef Flakowie. Szczególne święto przeżyli natomiast Józefa i Stanisław Pietluchowie, którym w tym roku przypada już 60. rocznica ślubu.
Jak zwykle do prezentów gospodarz Jarosławia odrzucił ciepłe słowa w formie życzeń i gratulacji, a spotkanie, także zgodnie z tradycją, okraszone było sentymentalną muzyką. Wszystkim zacnym jubilatom gratulujemy osiągnięcia i życzymy wielu jeszcze przeżytych wspólnie rocznic.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze