Budynek po byłym Gimnazjum nr 5 przy ulicy Grunwaldzkiej 17 w Przemyślu nie jest już potrzebny Szkole Podstawowej nr 4. Wygląda na to, że nową siedzibę znajdzie wreszcie Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. I. Newtona.
Kwestię dalszych losów tego zabytkowego budynku podjął radny Maciej Kamiński (PiS). Po reformie oświaty został on przekazany w trwały zarząd Szkole Podstawowej nr 4 jako dodatkowa lokalizacja prowadzenia zajęć dla uczniów oddziałów gimnazjalnych[paywall]. Na mocy uchwały Rady Miejskiej w Przemyślu (30 marca 2017 r.), w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, Gimnazjum nr 5 zostało – do chwili wygaszenia w nim kształcenia – włączone w strukturę SP 4.
Dysponując dodatkowym budynkiem, dyrektor „czwórki” w okresie przejściowym zdecydował się ulokować w nim trzy oddziały szkoły podstawowej (trzy klasy ósme). Jednakże 31 sierpnia br. kształcenie gimnazjalne wygaśnie, a planowana liczba oddziałów SP 4 umożliwia funkcjonowanie placówki w jednym budynku.
– Zgodnie ze stanowiskiem dyrektora szkoły to rozwiązanie jest korzystniejsze z punktu widzenia organizacji pracy. Mając to na uwadze, przygotowywany jest projekt uchwały w sprawie sieci szkół podstawowych, która ma obowiązywać od 1 września 2019 roku i w której nie przewiduje się dla SP 4 dodatkowej lokalizacji prowadzenia zajęć. Konsekwencją tego będzie fakt, że dyrektor „czwórki” wystąpi o wygaszenie trwałego zarządu nad nieruchomością przy ulicy Grunwaldzkiej 17. Budynek wróci więc do zasobów miejskich – powiedział prezydent miasta Wojciech Bakun.
Do władz miasta Przemyśla trafiło pismo z prośbą o najem budynku lub udostępnienie go w innej formie, parafowane przez szefostwo Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona w Przemyślu. Powodem jest... brak miejsca w dotychczasowej siedzibie. – Obecnie ustalamy prawne możliwości udostępnienia budynku na potrzeby niepublicznej szkoły – podsumował prezydent W. Bakun.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dobrze,że ktoś się interesuje... Sama jestem ciekawa jakie dalsze losy mojej szkoły dawnej bedą
Tez sie ciesze,ze ktos sie tym zainteresowal.Popieram całym sercem,bo to tez moja dawna szkola.
Komuna ponoć się skończyła a figurka św , do dzisiaj nie powróciła . Wstyd .
Najlepiej by bylo przenieść przedszkole nr 12 ze szkoly 16 mieli byśmy o wiele lepiej i wlasny kat i podwórko dla dzieciaków
może będzie popiersie naczelnika panstwa
Szkoła podstawowa nr 10 moja szkoła. Cieszę się że ktoś o niej pomyślał.
Dobrze,że ktoś się interesuje... Sama jestem ciekawa jakie dalsze losy mojej szkoły dawnej bedą
Tez sie ciesze,ze ktos sie tym zainteresowal.Popieram całym sercem,bo to tez moja dawna szkola.
Komuna ponoć się skończyła a figurka św , do dzisiaj nie powróciła . Wstyd .