13 maja br. na stadionie lekkoatletycznym im. Jarosława Kłymińskiego przy ul. Dworskiego 98 w Przemyślu odbędą się XIX Otwarte Mistrzostwa Przemyśla w lekkoatletyce. Rywalizacja odbędzie się w 12 konkurencjach (dwie w dwóch kategoriach wiekowych). Z pewnością jedną z jaśniejszych postaci imprezy będzie medalistka mistrzostw Europy i Polski w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem Anna Kicińska z UKS „Tempo 5” Przemyśl.
Organizatorami mistrzostw są Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki i UKS „Tempo 5” Przemyśl, a patronat honorowy objął prezydent miasta Wojciech Bakun.
Rywalizacja zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn toczyć się będzie w 12 konkurencjach. Ośmiu biegowych i czterech technicznych.
Zawodniczki rywalizować będą w biegach na: 100 m, 200 m, 300 m, 400 m, 600 m, 80 m ppł, 100 m ppł, 300 m ppł, zaś w konkurencjach technicznych w: skoku w dal, skoku wzwyż, pchnięciu kulą i rzucie dyskiem.
Mężczyźni zaś w biegach na: 100 m, 200 m, 300 m, 400 m, 800 m, 1000 m, 110 m ppł i 300 m ppł, z kolei w konkurencjach technicznych w: skoku w dal, skoku wzwyż, pchnięciu kulą i rzucie dyskiem.
Bieg na 400 m wśród kobiet i na 800 m wśród mężczyzn będą biegami memoriałowymi imienia J. Kłymińskiego. Wśród kobiet bieg na 300 m rozegrany zostanie w dwóch kategoriach wiekowych – U-14 i U-16, wśród mężczyzn z kolei bieg na 1000 m w kategorii U-16.
Każdy zawodnik będzie mieć prawo startu w dwóch konkurencjach. Na bieżni, skoczni i rzutni zaprezentują się m.in.: reprezentanci Podkarpacia, Małopolski i województwa lubelskiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze