25 solistów i zespołów wystąpiło 14 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu, na odbywających się tu eliminacjach powiatowych XII Przeglądu Scenicznej Twórczości Dziecięcej – Szkolne Prezentacje Artystyczne.
Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych zaprezentowali się w trzech kategoriach: piosenka, inscenizacja i taniec. Wybrano 6 najlepszych, którzy wezmą udział w finale 27 kwietnia w Przemyślu.
W czołówce znaleźli się[paywall]: w kategorii piosenka – Ewa Trojniak z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Banacha w Jarosławiu oraz Wiktoria Suchy reprezentująca Gimnazjum nr 1 im. bpa Ignacego Krasickiego w Radymnie. Pierwsza zaśpiewała utwór Ho hej, a druga Opuszczone kobiety.
W kategorii inscenizacja najlepszy był Kabaret Trema z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Banacha w Jarosławiu, który zaprezentował Podróż z Makłowiczem wyreżyserowaną przez Kamila Brodę. W czołówce była też „Dziewiąteczka” ze SP nr 9 w Jarosławiu. Oni pokazali Migawki zza biurka i ławki.
W tańcu najlepszy okazał się zespół z SP nr 10 w Jarosławiu w układzie Serduszka oraz Mateusz Wolwowicz z SP nr 6 w Jarosławiu, prezentujący układ Black and white.
W finale, który odbędzie się w Przemyślu, młodzi artyści będą walczyć o tytuł laureata w trzech kategoriach oraz wyróżnienia. Wszyscy zaliczeni do grona laureatów i wyróżnionych wezmą udział w koncercie galowym, a wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkową płytę DVD z zarejestrowanym koncertem.
Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Urząd Miejski w Przemyślu, Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku, Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu, Miejski Dom Kultury w Lubaczowie, Szkoła Podstawowa nr 15 w Przemyślu – Centrum Piosenki Dziecięcej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze