W ostatnią sobotę marca Zespół Szkół Salezjańskich w Przemyślu zaprosił zainteresowanych przyszłą edukacją w placówce w swoje gościnne progi. Było gwarnie i familijnie, a zwiedzający szkołę najmłodsi uczestnicy podczas całego spotkania kolekcjonowali naklejki, dzięki którym na finał mogli liczyć na słodką niespodziankę.
Zespół Szkół Salezjańskich tworzy Niepubliczna Szkoła Podstawowa oraz Publiczne Liceum Ogólnokształcące i to głównie do przyszłych wychowanków salezjańskiej podstawówki i ich rodziców skierowana była oferta Dnia Otwartego, zorganizowanego 26 marca. Spotkanie w szkolnych murach było sposobnością do prezentacji szkoły, wachlarza zajęć dodatkowych, poznania nauczycieli i sukcesów uczniów oraz obejrzenia sal lekcyjnych i zajrzenia do wszystkich zakamarków placówki. Przybyłych powitał ks. dyr. Zenon Latawiec. Program spotkania obfitował w najróżniejsze atrakcje, poczynając od lingwistycznych prezentacji artystycznych w auli szkolnej, przez liczne gry i zabawy z[paywall] nagrodami, na tańcach skończywszy. Najmłodsi odwiedzający mogli się wcielić w przyszłe role uczniów „Salezjanki”, biorąc udział w przygotowanych dla nich zajęciach. Do takich należały m.in. doświadczenia w pracowni chemicznej czy fizycznej, podczas których prowadzono obserwacje żywych organizmów w kropli wody pod mikroskopem czy konstruowano roboty. Były też takie punkty spotkania, jak: kolorowanie olbrzymiej mapy świata, konkursy matematyczne, polonistyczne, historyczne i fizyczne, przygotowane przez nauczycieli i uczniów szkoły oraz sportowy tor przeszkód. Za udział w tym ostatnim uczestnicy zabawy otrzymywali medal i mieli możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Ponadto Salezjańskie Oratorium przygotowało zajęcia taneczne, malowanie twarzy dla chętnych i konkursy plastyczne.
– Atmosfera była tego dnia iście familijna, a frekwencja bardzo dobra, co oczywiście ogromnie cieszy całą społeczność naszej szkoły, bo świadczy to o jej popularności na lokalnym rynku edukacyjnym – podsumowuje nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Agnieszka Jasińska-Lisowska. – W imieniu dyrekcji oraz nauczycieli składamy najgorętsze podziękowania wszystkim przybyłym gościom za wspólnie spędzony czas – dodaje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze