Reklama

Zaprosili przyszłych uczniów w swoje progi [ZDJĘCIA]

W ostatnią sobotę marca Zespół Szkół Salezjańskich w Przemyślu zaprosił zainteresowanych przyszłą edukacją w placówce w swoje gościnne progi. Było gwarnie i familijnie, a zwiedzający szkołę najmłodsi uczestnicy podczas całego spotkania kolekcjonowali naklejki, dzięki którym na finał mogli liczyć na słodką niespodziankę.

Zespół Szkół Salezjańskich tworzy Niepubliczna Szkoła Podstawowa oraz Publiczne Liceum Ogólnokształcące i to głównie do przyszłych wychowanków salezjańskiej podstawówki i ich rodziców skierowana była oferta Dnia Otwartego, zorganizowanego 26 marca. Spotkanie w szkolnych murach było sposobnością do prezentacji szkoły, wachlarza zajęć dodatkowych, poznania nauczycieli i sukcesów uczniów oraz obejrzenia sal lekcyjnych i zajrzenia do wszystkich zakamarków placówki. Przybyłych powitał ks. dyr. Zenon Latawiec. Program spotkania obfitował w najróżniejsze atrakcje, poczynając od lingwistycznych prezentacji artystycznych w auli szkolnej, przez liczne gry i zabawy z[paywall] nagrodami, na tańcach skończywszy. Najmłodsi odwiedzający mogli się wcielić w przyszłe role uczniów „Salezjanki”, biorąc udział w przygotowanych dla nich zajęciach. Do takich należały m.in. doświadczenia w pracowni chemicznej czy fizycznej, podczas których prowadzono obserwacje żywych organizmów w kropli wody pod mikroskopem czy konstruowano roboty. Były też takie punkty spotkania, jak: kolorowanie olbrzymiej mapy świata, konkursy matematyczne, polonistyczne, historyczne i fizyczne, przygotowane przez nauczycieli i uczniów szkoły oraz sportowy tor przeszkód. Za udział w tym ostatnim uczestnicy zabawy otrzymywali medal i mieli możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Ponadto Salezjańskie Oratorium przygotowało zajęcia taneczne, malowanie twarzy dla chętnych i konkursy plastyczne.

– Atmosfera była tego dnia iście familijna, a frekwencja bardzo dobra, co oczywiście ogromnie cieszy całą społeczność naszej szkoły, bo świadczy to o jej popularności na lokalnym rynku edukacyjnym – podsumowuje nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Agnieszka Jasińska-Lisowska. – W imieniu dyrekcji oraz nauczycieli składamy najgorętsze podziękowania wszystkim przybyłym gościom za wspólnie spędzony czas – dodaje.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama