Z okazji obchodzonego 27 maja Dnia Pracownika Samorządowego w Urzędzie Gminy Wiązownica po raz pierwszy w historii wręczono złote medale zasłużonym urzędnikom.
Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Pracownika Samorządowego to święta ustanowione w 2000 r. na pamiątkę pierwszych w Polsce po II wojnie światowej demokratycznie przeprowadzonych wyborów samorządowych.
W wielu samorządach jest to też okazja do nagrodzenia wysiłków pracowników urzędów i trudu, jaki wkładają w powierzone im zadania, świadczone na rzecz lokalnych społeczności.
W poniedziałek[paywall], 22 maja, a więc nieco wcześniej niż ogólnie przyjęta data obchodów, w UG Wiązownica za przeszło 30-letni staż pracy złote medale, przyznane przez prezydenta RP, odebrali z rąk wicewojewody podkarpackiego Jolanty Sawickiej:
Elżbieta Brzuchacz, Urszula Chudzik, Lidia Frendo, Małgorzata Karakuła, Maria Mazur, Józef Osowski, Grażyna Skrzypek i Barbara Socha. Za wyróżnieniami poszły też nagrody pieniężne.
Okolicznościowe spotkanie w urzędzie z udziałem władz gminy Wiązownica i przedstawicieli lokalnego samorządu zaszczycili swoją obecnością: senator Mieczysław Golba, który przekazał na ręce pracowników listy gratulacyjne, kierownik GOPS Marta Kruk-Kędzior oraz CUW – Małgorzata Karakuła, a także szefowa Domu Senior Plus w Radawie Iwona Kubiak oraz pracownicy wymienionych jednostek gminy.
Nie zabrakło życzeń pomyślności i satysfakcji z realizowanych zadań oraz wytrwałości w dalszej pracy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze