Ostatnie zmiany estetyczne w gminie Bircza to efekt zorganizowanej 19 marca akcji „Czysta Gmina Bircza”. Była to już 2. edycja przedsięwzięcia, mająca na celu poprawienie estetyki miejscowości i terenów przyległych i przyznać trzeba – przyniosła wspaniały odzew. We wspólne sprzątanie zaangażowali się strażacy OSP, wędkarze, myśliwi, urzędnicy, uczniowie, koła gospodyń i wspierani przez lokalne firmy mieszkańcy – wszystkich z osobna wymienić nie sposób.
Społeczny zryw się opłacił, lokalny krajobraz zyskał na estetyce, korzyści odczuje też środowisko.
„Takie inicjatywy mają ogromne znaczenie – nie tylko poprawiają wygląd naszego otoczenia, ale przede wszystkim budują świadomość ekologiczną i poczucie wspólnej odpowiedzialności. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i serce włożone w tę akcję!” – podsumowali wspólne starania o upiększenie przestrzeni urzędnicy z gminy Bircza.
W ramach wspólnej gminnej inicjatywy zadbano nie tylko o tereny zielone, ale też o przystanki autobusowe. Te w Sufczynie, z których codziennie korzystają mieszkańcy i dzieci dojeżdżający do zakładów pracy i szkół, umyli strażacy z OSP KSRG Sufczyna.
„Takie działania pokazują, że wspólnymi siłami możemy realnie dbać o naszą okolicę” – przekazali, zachęcając do troski o wspólną przestrzeń.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze