Reklama

Zatroszczyli się o wspólną przestrzeń. Wielkie społeczne sprzątanie w gminie [ZDJĘCIA]


Ostatnie zmiany estetyczne w gminie Bircza to efekt zorganizowanej 19 marca akcji „Czysta Gmina Bircza”. Była to już 2. edycja przedsięwzięcia, mająca na celu poprawienie estetyki miejscowości i terenów przyległych i przyznać trzeba – przyniosła wspaniały odzew. We wspólne sprzątanie zaangażowali się strażacy OSP, wędkarze, myśliwi, urzędnicy, uczniowie, koła gospodyń i wspierani przez lokalne firmy mieszkańcy – wszystkich z osobna wymienić nie sposób.


Społeczny zryw się opłacił, lokalny krajobraz zyskał na estetyce, korzyści odczuje też środowisko.

„Takie inicjatywy mają ogromne znaczenie – nie tylko poprawiają wygląd naszego otoczenia, ale przede wszystkim budują świadomość ekologiczną i poczucie wspólnej odpowiedzialności. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i serce włożone w tę akcję!” – podsumowali wspólne starania o upiększenie przestrzeni urzędnicy z gminy Bircza.

W ramach wspólnej gminnej inicjatywy zadbano nie tylko o tereny zielone, ale też o przystanki autobusowe. Te w Sufczynie, z których codziennie korzystają mieszkańcy i dzieci dojeżdżający do zakładów pracy i szkół, umyli strażacy z OSP KSRG Sufczyna.

Reklama

„Takie działania pokazują, że wspólnymi siłami możemy realnie dbać o naszą okolicę” – przekazali, zachęcając do troski o wspólną przestrzeń.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama