Zawodnik Przeworskiego Klubu Karate Kyokushin, podopieczny trenera Dariusza Walasa, Sebastian Goń został wicemistrzem Europy juniorów w kumite w kategorii wagowej 75 kg. Gratulujemy!
36. Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin odbyły się w hali Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Paderewskiego we Wrocławiu. Wystąpili w nich reprezentanci aż 26 państw, wielokrotni medaliści imprez rangi mistrzowskiej. Łącznie do zmagań na tatami przystąpiło blisko 750 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w dwóch technikach – kata i kumite. Kata to techniki karate w układzie, forma „walki” z pozorowanym przeciwnikiem, skupiona bardziej na zaprezentowaniu technik i układów, z bardzo widowiskowym kata team – czyli zespołowymi technikami od 3 do 5 zawodników.
Kumite to walka sportowa, z przeciwnikiem rzeczywistym. We Wrocławiu zjawili się zawodnicy z różnych zakątków globu. Od Polski, Włoch, Hiszpanii, Austrii, Ukrainy, Szwajcarii po Anglię, Turcję czy Francję. I mimo że były to mistrzostwa Europy, na imprezie pojawili się też zaproszeni goście z kolebki dyscypliny, czyli z Japonii. Mistrzostwa Europy były bowiem dla finalistów przepustką na listopadowe mistrzostwa świata w Tokio.
Walki podzielone były oczywiście na kategorie wiekowe i wagowe. W gronie dzieci i młodzieży od 10 do 17 lat oraz w kategorii masters 35+ było tych kategorii aż 54, u seniorów – osiem, z kolei trzy kolejne w kata.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze