66 nowych żołnierzy ochotników 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płka Łukasza Cieplińskiego w Rzeszowie złożyło przysięgę. Wśród nich 11 osób z naszego regionu. Uroczystość odbyła się 4 października br. na stadionie miejskim w Dębicy.
„ (...) Służba wojskowa, którą dziś rozpoczynacie, składając przysięgę, jest zaszczytną, ale również bardzo odpowiedzialną formą pracy dla Polski i Jej obywateli. Wyjątkowość służby wyraża się poprzez słowa „Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić”, a także w credo terytorialsów: „Zawsze gotowi, zawsze blisko”[paywall]. Dołączając do Wojsk Obrony Terytorialnej, zobowiązujecie się do opieki nad Waszą najbliższą okolicą oraz jej mieszkańcami, do stałej gotowości i szybkiej reakcji na zagrożenia, a także do szczególnego zaangażowania i poświęcenia. Nie mam wątpliwości, że doskonale wywiążecie się z tego zobowiązania (...)” – napisał w liście do składających przysięgę żołnierzy 3 Podkarpackiej BOT minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Przysięga wojskowa to bardzo ważna uroczystość w życiu każdego żołnierza. Jest wielkim zobowiązaniem. W Dębicy żołnierze ochotnicy przysięgali na sztandar 3 PBOT, który w 80. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego i w dniu święta Wojsk Obrony Terytorialnej dowódca rzeszowskiej brygady płk Dariusz Słota odebrał z rąk zwierzchnika Sił Zbrojnych, Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
4 października br. na dębickim stadionie miejskim przy ulicy Saperów słowa roty wypowiedziało 66 osób. Wśród nich było 28 studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych oraz 18 kobiet. W tym gronie było 11 osób z naszego regionu. Z powiatu przemyskiego dwie kobiety i jeden mężczyzna, z powiatu jarosławskiego dwóch mężczyzn, z powiatu przeworskiego trzech mężczyzn, z powiatu lubaczowskiego jedna kobieta i dwóch mężczyzn.
W uroczystości udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, wojska, duchowieństwa oraz Związku Strzeleckiego „Strzelec”.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przywrócić zasadniczą służbę wojskową chociaż na 6 miesięcy nie jakieś tam 3 tygodniowe szkolenie skautów i już żołnierz królowej Jadwigi OT WOT Kiedyś wojsko to było wojsko https://www.youtube.com/watch?v=l4dUaxpxZaU&ab_channel=MrWTFuuuck
Szkoda pieniedzy na to niby wojsko
Przywrócić zasadniczą służbę wojskową chociaż na 6 miesięcy nie jakieś tam 3 tygodniowe szkolenie skautów i już żołnierz królowej Jadwigi OT WOT Kiedyś wojsko to było wojsko https://www.youtube.com/watch?v=l4dUaxpxZaU&ab_channel=MrWTFuuuck