Reklama

Zbierają na kardiomonitor na pediatrię

17/05/2020 10:39

Powiat lubaczowski wraz ze Stowarzyszeniem Geoturystycznym „Roztocze Wschodnie” prowadzi zbiórkę na rzecz szpitala powiatowego w Lubaczowie. Początkowo pieniądze miały trafić na środki ochrony przed koronawirusem, ale zdecydowano, że zostaną przeznaczone na kardiomonitor na oddział dziecięcy.

– Założeniem było zebranie funduszy na zakup kombinezonów, maseczek i płynów dezynfekcyjnych. Z czasem okazało się, że na tę chwilę szpital jest dobrze wyposażony w te środki. Pomyśleliśmy o zakupie czegoś bardziej trwałego, co zostanie pamiątką ofiarności mieszkańców powiatu lubaczowskiego. W uzgodnieniu z dyrektorem szpitala zdecydowaliśmy o zakupie kardiomonitora dla oddziału dziecięcego. Kosztuje on w granicach od 22 do 25 tysięcy złotych – mówi starosta lubaczowski Zenon Swatek.

– Chcę bardzo podziękować za całą pomoc, jaką otrzymał szpital w tym trudnym czasie. Dziękuję za każdą złotówkę, za pomoc w szyciu masek, za wyrazy wdzięczności kierowane w kierunku personelu. Obecnie nie potrzebujemy kupować na wolnym rynku środków ochrony osobistej przed koronawirusem. Zmienił się zatem cel zbiórki. Leczenie małych pacjentów na oddziale pediatrycznym ma dla nas znaczenie szczególne, w związku z tym, chcemy kupić kardiomonitor – urządzenie, które służy do monitorowania parametrów życiowych pacjenta. Jest ono na pediatrii niezbędne – mówi Leszek Kwaśniewski, dyrektor szpitala w Lubaczowie.

Reklama

Do tej pory wpłacono ok. 6 tys. zł. Darczyńcy mogą liczyć na specjalną wpinkę w kształcę serca z herbem powiatu lubaczowskiego i napisem: „Beatus qui prodest” (Szczęśliwy kto pomaga).

Pieniądze można przekazywać wyłącznie przelewem na rachunek bankowy  Stowarzyszenia Geoturystycznego „Roztocze Wschodnie” – nr: 47 9101 0003 2001 0023 3365 0003.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gosc - niezalogowany 2020-05-17 16:31:32

    Pisowski rząd lekką ręką wydaje miliardy na propagandę w tvpis,  a szpitale powiatowe same muszą borykać się z niedoborami i organizować zbiórki na brakujący sprzęt. Dalej mieszkańcy podkarpacia głosujcie na PiS to będziemy dziadować do końca życia!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ja - niezalogowany 2020-05-17 20:33:05

    żenada , żeby ludzie mieli zbierać na tak podstawowy sprzęt jak środki ochrony dla szpitala

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    blus - niezalogowany 2020-05-17 21:02:33

    a gdzie nasz wspanialy rzad dobra zmiana , ze ludzie musza zrzutke musza robic

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama