103. rocznica powołania Policji Państwowej była okazją do kolejnych obchodów Święta Policji. Odbyły się one także w Przemyślu, z udziałem komendanta wojewódzkiego nadinsp. Dariusza Matusiaka, kadry kierowniczej przemyskiej komendy, a także przedstawicieli służb mundurowych, samorządów i instytucji działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Z tej okazji wręczono też nominacje na wyższe stopnie policyjne.
Podczas uroczystej zbiórki na placu Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu ze strony szefa wspomnianej jednostki nadkom. Janusza Kiszki padło wiele ciepłych słów pod adresem policjantów. Docenił ich zaangażowanie i wysiłek włożone w działania związane nie tylko z codzienną służbą, ale też nowymi wyzwaniami i zagrożeniami oraz dodatkowymi zadaniami, z jakimi musieli się zmierzyć w związku z wybuchem wojny w Ukrainie. W podobnym tonie zwrócił się do funkcjonariuszy komendant wojewódzki policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusz Matusiak, dziękując za pomoc i ofiarność dla obywateli Ukrainy, którzy po wybuchu wojny szukali schronienia na terenie Przemyśla. W szczególny sposób wyróżnił też[paywall] przemyskich policjantów za celujące zdanie egzaminu z nowych wyzwań, jakie przyniosła aktualna sytuacja geopolityczna w Europie, składając jednocześnie gratulacje z okazji nominacji na wyższe stopnie policyjne. A te dotyczyły aż 95 funkcjonariuszy przemyskiej komendy, w tym 3 w korpusie oficerów starszych, 7 w korpusie oficerów młodszych oraz 52 w korpusie aspirantów, 30 w korpusie podoficerów i 3 w korpusie szeregowych.
Wydarzenie było też okazją do wręczenia nagród osobom szczególnie wspierającym pracę policji. Łącznie przyznano 3 statuetki „Niedźwiedzia Przemyskiej Policji”. W gronie wyróżnionych nimi znaleźli się: prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, gen. bryg. SG Andrzej Popko oraz płk prof. dr hab. Roman Błahuta – rektor Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Spraw Wewnętrznych. Pierwszy z uhonorowanych, dziękując za odebrane wyróżnienie, zwrócił się do przemyskich funkcjonariuszy słowami: – Za to wszystko, co się działo od 24 lutego, chciałbym państwu serdecznie podziękować. (..) To Wy, jako policjanci, przy współudziale innych służb, jesteście częścią tej wielkiej akcji pomocowej. (..) Z całego serca w swoim i imieniu mieszkańców dziękuję Wam za trud i wysiłek włożony w pomoc uchodźcom z Ukrainy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze