Reklama

Zdali egzamin w sposób najlepszy z możliwych

103. rocznica powołania Policji Państwowej była okazją do kolejnych obchodów Święta Policji. Odbyły się one także w Przemyślu, z udziałem komendanta wojewódzkiego nadinsp. Dariusza Matusiaka, kadry kierowniczej przemyskiej komendy, a także przedstawicieli służb mundurowych, samorządów i instytucji działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Z tej okazji wręczono też nominacje na wyższe stopnie policyjne.

Podczas uroczystej zbiórki na placu Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu ze strony szefa wspomnianej jednostki nadkom. Janusza Kiszki padło wiele ciepłych słów pod adresem policjantów. Docenił ich zaangażowanie i wysiłek włożone w działania związane nie tylko z codzienną służbą, ale też nowymi wyzwaniami i zagrożeniami oraz dodatkowymi zadaniami, z jakimi musieli się zmierzyć w związku z wybuchem wojny w Ukrainie. W podobnym tonie zwrócił się do funkcjonariuszy komendant wojewódzki policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusz Matusiak, dziękując za pomoc i ofiarność dla obywateli Ukrainy, którzy po wybuchu wojny szukali schronienia na terenie Przemyśla. W szczególny sposób wyróżnił też[paywall] przemyskich policjantów za celujące zdanie egzaminu z nowych wyzwań, jakie przyniosła aktualna sytuacja geopolityczna w Europie, składając jednocześnie gratulacje z okazji nominacji na wyższe stopnie policyjne. A te dotyczyły aż 95 funkcjonariuszy przemyskiej komendy, w tym 3 w korpusie oficerów starszych, 7 w korpusie oficerów młodszych oraz 52 w korpusie aspirantów, 30 w korpusie podoficerów i 3 w korpusie szeregowych.

Wydarzenie było też okazją do wręczenia nagród osobom szczególnie wspierającym pracę policji. Łącznie przyznano 3 statuetki „Niedźwiedzia Przemyskiej Policji”. W gronie wyróżnionych nimi znaleźli się: prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, gen. bryg. SG Andrzej Popko oraz płk prof. dr hab. Roman Błahuta – rektor Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Spraw Wewnętrznych. Pierwszy z uhonorowanych, dziękując za odebrane wyróżnienie, zwrócił się do przemyskich funkcjonariuszy słowami: –  Za to wszystko, co się działo od 24 lutego, chciałbym państwu serdecznie podziękować. (..) To Wy, jako policjanci, przy współudziale innych służb, jesteście częścią tej wielkiej akcji pomocowej. (..) Z całego serca w swoim i imieniu mieszkańców dziękuję Wam za trud i wysiłek włożony w pomoc uchodźcom z Ukrainy. 


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości