26 lutego z rąk starosty przeworskiego Bogusława Urbana akty powołania odebrało 5 członków Rady Muzeum przy Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo-Parkowy. Rada ma za zadanie sprawować pieczę nad jakością pracy muzeum. Na swym pierwszym posiedzeniu przyjęła plan pracy na bieżący rok. Znalazło się w nim kilka ciekawych inicjatyw.
W skład powołanej 5 lutego rady muzeum weszli burmistrz Przeworska Leszek Kisiel, dr hab. prof. UR Szczepan Kozak, kustosz Joanna Błoch, ks. prał. Tadeusz Gramatyka oraz przewodnicząca rady powiatu Agnieszka Bukowy-Jedynak. Ta ostatnia została też wybrana na przewodniczącą świeżo uformowanej rady. Nowy organ w strukturze organizacyjnej samorządu[paywall] powiatu przeworskiego ma za zadanie nadzorować pracę muzeum, oceniać jego działalność, a także opiniować przedkładane raz w roku przez dyrektora plany działalności placówki.
Taki dokument obowiązujący w roku 2021 przyjęto 26 lutego. Zakłada on m.in. – obok prowadzenia działań edukacyjnych czy promocyjnych – kilka ciekawych przedsięwzięć natury inwestycyjnej. W roku 2021 ma zatem zostać przygotowany program restytucji muzealiów, opracowana koncepcja utworzenia działu sztuki sakralnej w dawnej kaplicy domowej znajdującej się w pałacu Lubomirskich oraz utworzony Punkt Informacji Turystycznej. Ponadto zaplanowano sporządzenie projektu rewaloryzacji parku oraz konserwację, remont, przebudowę i zmianę sposobu użytkowania budynku oranżerii, w której prowadzona będzie działalność wystawienniczo-konferencyjna. Władze muzeum chcą też poprawić atrakcyjność oferty komercyjnej Domku Ogrodnika, a najbardziej efektownymi założeniami na bieżący rok są remonty: strony północnej pałacu (łącznik i dawna kaplica domowa Lubomirskich) oraz Muzeum Pożarnictwa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Byłem i polecam wizytę w tym Muzeum każdemu. Naprawdę warto :)
Byłem i polecam wizytę w tym Muzeum każdemu. Naprawdę warto :)