Pięknym efektem wspólnej inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariatu, działającego przy Szkole Podstawowej w Krzywczy oraz gospodyń z Koła Gospodyń Wiejskich w Reczpolu jest niemała kwota, jaką udało się zebrać na rzecz 13-letniej uczennicy Szkoły Podstawowej w Reczpolu. Wiktoria walczy o zdrowie, a każda złotówka zebrana na jej operację jest na wagę złota.
Wiktoria Ziemiańska przyszła na świat z ciężką, złożoną wadą serca. W wieku 3 lat była operowana w Rzymie, gdzie naprawiono jej serduszko. Ale – jak się okazało – nie był to finał jest walki o życie i zdrowie. Batalia trwa nadal. Dziewczynka potrzebuje kolejnego, pilnego zabiegu, bo prawa komora jej serca jest przeciążona i coraz trudniej jej oddychać i normalnie funkcjonować. – Najprostsze czynności obciążają serce córki. Nie ma już mowy o jeździe na rowerze, dłuższych spacerach. Nawet chwilowa zabawa z ukochanym psem bardzo ją męczy. Musiała zrezygnować z tańca i innych aktywności. Sine palce u rąk i nóg uświadamiają nam, jak bardzo stan zdrowia naszego dziecka jest poważny – dzielą się swoimi odczuciami rodzice Wiktorii Monika i Łukasz. Pierwsza operacja dziewczynki została wyceniona na 160 tysięcy, być może kolejna nie przekroczy tej kwoty, ale dla rodziny to i tak ogromny wydatek, dlatego w gminie Krzywcza trwa wielka mobilizacja, by zebrać konieczną kwotę. Zbiórka trwa też na portalu Siepomaga (można ją wesprzeć pod adresem www.siepomaga.pl/wiktoria-ziemianska).
Własnymi siłami różne inicjatywy organizują też różne instytucje i organizacje. Swoją cegiełkę dla Wiktorii dorzuciła też społeczność Krzywczy i Babic. W obu miejscowościach wystawiono jasełka połączone ze zbiórką pieniędzy na operację nastolatki oraz kiermaszem słodkości. W tej pierwszej były one finałem Orszaku Trzech Króli.
– Działający w naszej placówce Szkolny Klub Wolontariatu nie po raz pierwszy włączył się w działania pomocowe podejmowane dla potrzebujących wsparcia. Tym razem objęta została nimi Wiktoria. Zaangażowało się w to przedsięwzięcie mnóstwo dzieci, wszyscy nauczyciele, młodzież z klas starszych, rodzice, ale też środowisko pozaszkolne. W jasełka, które wystawiliśmy nie tylko w naszej szkole, ale też w świetlicy w Babicach, włączyła się także społeczność tamtej miejscowości. Przyszli na nie tylko mieszkańcy Babic, ale też Skopowa, Bachowa. Takie inicjatywy spotykają się z wielkim uznaniem w środowisku – powiedziała Elżbieta Urban, dyrektor Szkoły Podstawowej im. 11. Karpackiej Dywizji Piechoty w Krzywczy.
Na operację Wiktorii Ziemiańskiej zebrano łącznie 23 tys. 81,31 zł, przy czym w Babicach – 3288,50 zł, a w Krzywczy 5716,20 zł. Do tego doszła jeszcze kwota 14 tys. 76, 61 zł uzbierana do puszek w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzywczy, zorganizowana w 5 stycznia w kościołach w: Krzywczy, Ruszelczycach i Średniej.
Szkolny Klub Wolontariatu serdecznie dziękuje wszystkim hojność i wsparcie, które okazali mieszkańcy wymienionych miejscowości.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze