Ledwie kilka tygodni jarosławianin Zenon Wajda zasiadał w fotelu prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej sp. z o.o. w Przemyślu. Na początku marca br. zrezygnował z tej funkcji.
Ostatnim (oczywiście przed Z. Wajdą) prezesem przemyskiego PGM-u był Zbigniew Czekierda. Przeszedł jednak na jak najbardziej zasłużoną emeryturę. 30 grudnia ub.r. Rada Nadzorcza tej miejskiej spółki ogłosiła konkurs na nowego prezesa. Wygrał go pochodzący z Jarosławia Zenon Wajda. Były m.in. prezesem Jarosławskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o. o. czy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarosławiu. Wielki pasjonat szybownictwa, przez lata dyrektor Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej w Laszkach.
Wydawało się, że ta jedna z miejskich spółek zyskała fachowca, który poprowadzi ją przez niewątpliwie trudny obecnie okres – zwłaszcza w Przemyślu – w gospodarce mieszkaniowej. Niestety... Na początku marca br., czyli mniej więcej po czterech tygodniach zasiadania w fotelu prezesa PGM-u, Zenon Wajda złożył wypowiedzenie (miał podpisany z miastem tzw. kontrakt menedżerski). Spółką kierował do 20 marca br.
Władze miasta pełnienie obowiązków prezesa tej spółki przekazały prezesowi Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. w Przemyślu Łukaszowi Gałuszce. Będzie on łączyć te funkcje do czasu powołania nowego prezesa PGM-u na podstawie ogłoszonego (jeszcze ogłoszony nie został – przyp. aut.) konkursu na to stanowisko.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze