Reklama

Zespół pałacowy turystyczną perłą regionu. Pierwsza łopata już wbita

05/04/2020 15:45

Wiosną ubiegłego roku zapowiadaliśmy, że w oparciu o zabudowę Zespołu Pałacowo-Parkowego w Hadlach powstanie nowoczesny ośrodek wypoczynkowo-rekreacyjny. Dziś możemy poinformować, że to zamierzenie władz gminy Jawornik Polski coraz bliższe jest realizacji. Właśnie rozpoczęto prace budowlane.

W ramach inwestycji odnowiony i rozbudowany zostanie nieużywany od kilku dekad basen na terenie zespołu pałacowo-parkowego, powstanie lodowisko, wodny plac zabaw, kręgielnia, gabinety odnowy biologicznej, ogród sensoryczny, parkingi, a całość wyposażona będzie[paywall] w instalacje fotowoltaiczne. Przebudowa ma kosztować około 14 milinów złotych, a odnowiony kompleks do użytku ma zostać oddany w przyszłym roku.

Prace wystartowały

W ubiegłym tygodniu Stanisław Petynia, wójt gminy Jawornik Polski, dla której jest to jedna z największych inwestycji ostatnich lat, poinformował, że ruszyły prace budowlane. – Pracownicy urzędu gminy zdemontowali stary plac zabaw oraz zbiorniki na wodę, zaś główny wykonawca zorganizował plac budowy i rozpoczął wyburzanie basenu i starego budynku szatni – przekazywał S. Petynia za pośrednictwem profilu na portalu społecznościowym. Przedsięwzięcie wchodzi więc w najważniejszą fazę i jak wiele wskazuje, już wkrótce obiekt w Hadlach Szklarskich stanie się turystyczną perełką ziemi przeworskiej.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama