Wiosną ubiegłego roku zapowiadaliśmy, że w oparciu o zabudowę Zespołu Pałacowo-Parkowego w Hadlach powstanie nowoczesny ośrodek wypoczynkowo-rekreacyjny. Dziś możemy poinformować, że to zamierzenie władz gminy Jawornik Polski coraz bliższe jest realizacji. Właśnie rozpoczęto prace budowlane.
W ramach inwestycji odnowiony i rozbudowany zostanie nieużywany od kilku dekad basen na terenie zespołu pałacowo-parkowego, powstanie lodowisko, wodny plac zabaw, kręgielnia, gabinety odnowy biologicznej, ogród sensoryczny, parkingi, a całość wyposażona będzie[paywall] w instalacje fotowoltaiczne. Przebudowa ma kosztować około 14 milinów złotych, a odnowiony kompleks do użytku ma zostać oddany w przyszłym roku.
W ubiegłym tygodniu Stanisław Petynia, wójt gminy Jawornik Polski, dla której jest to jedna z największych inwestycji ostatnich lat, poinformował, że ruszyły prace budowlane. – Pracownicy urzędu gminy zdemontowali stary plac zabaw oraz zbiorniki na wodę, zaś główny wykonawca zorganizował plac budowy i rozpoczął wyburzanie basenu i starego budynku szatni – przekazywał S. Petynia za pośrednictwem profilu na portalu społecznościowym. Przedsięwzięcie wchodzi więc w najważniejszą fazę i jak wiele wskazuje, już wkrótce obiekt w Hadlach Szklarskich stanie się turystyczną perełką ziemi przeworskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze