Zgłoszenie, które policjanci z Lubaczowa odebrali w środę, 16 listopada, przyczyniło się być może do ocalenia zdrowia i życia 41-letniego mężczyzny. Zgłaszający powiadomił, że od dłuższego czasu, w jednym z pustostanów na terenie Młodowa przebywa bezdomny.
Dyżurny lubaczowskiej komendy od razu na miejsce zgłoszenia wysłał dzielnicowych, którzy zastali mężczyznę leżącego na sianie. W trosce o jego bezpieczeństwo i z uwagi na fakt, że znajdował się w stanie nietrzeźwości, przewieźli go na komendę, po czym skontaktowali się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lubaczowie.
Dzięki wzajemnej współpracy i wspólnemu zaangażowaniu 41-latek został przeniesiony do schroniska, gdzie będzie mógł spędzić zimę.
Funkcjonariusze przypominają: „Jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub do ośrodka pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc być może uratuje jej życie”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze