Reklama

Zgłoszenie zapewniło bezdomnemu ciepłą i bezpieczną zimę

Zgłoszenie, które policjanci z Lubaczowa odebrali w środę, 16 listopada, przyczyniło się być może do ocalenia zdrowia i życia 41-letniego mężczyzny. Zgłaszający powiadomił, że od dłuższego czasu, w jednym z pustostanów na terenie Młodowa przebywa bezdomny.

Dyżurny lubaczowskiej komendy od razu na miejsce zgłoszenia wysłał dzielnicowych, którzy zastali mężczyznę leżącego na sianie. W trosce o jego bezpieczeństwo i z uwagi na fakt, że znajdował się w stanie nietrzeźwości, przewieźli go na komendę, po czym skontaktowali się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lubaczowie.

Dzięki wzajemnej współpracy i wspólnemu zaangażowaniu 41-latek został przeniesiony do schroniska, gdzie będzie mógł spędzić zimę.

Funkcjonariusze przypominają: „Jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub do ośrodka pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc być może uratuje jej życie”.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama