15 marca w Hadlach Szklarskich pary małżeńskie z terenu miasta i gminy Jawornik Polski , które sakramentalne „tak” wypowiedziały pół wieku temu, wspominały wyjątkowy moment w swoim życiu, podkreślając, że fundamentem trwałości związku jest kompromis, wyrozumiałość i wzajemny szacunek.
Pół wieku wspólnego życia to niezwykłe osiągnięcie, które świętowane bywa poprzez uroczyste ceremonie. Taka właśnie odbyła się niedawno w Zespole Pałacowo-Parkowym w Hadlach Szklarskich z udziałem „złotych par” obchodzących jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość poprzedziła msza św. w intencji małżonków, odprawiona w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła, której przewodniczył ks. prał. Stanisław Guzy. Po niej złoci jubilaci w dostojnych wnętrzach pałacu odebrali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które wręczył im wicewojewoda podkarpacki Tomasz Lorenc, gratulując tak pięknej rocznicy, będącej symbolem stałości uczuć i siły związku.
Znaczenie ceremonii podkreślili licznie uczestniczący w niej zaproszeni goście, wśród których byli m.in.: posłanka Anna Schmidt, burmistrz Miasta i Gminy Jawornik Polski Łukasz Kawaliło, przedstawiciele rady miejskiej Krzysztof Pinkowicz oraz Krzysztof Marciak, zastępca komendanta powiatowego KPP w Przeworsku podkom. Tomasz Koba oraz ks. prał. Stanisław Guzy i kierownik USC w Jaworniku Polskim Dorota Czepiel. W imieniu posła Bartosza Romowicza, który nie mógł tego dnia osobiście uczestniczyć w wydarzeniu, odczytano natomiast list gratulacyjny skierowany do małżonków. Wyjątkowa atmosfera spotkania udzieliła się wszystkim bez wyjątku, a do jubilatów spływały życzenia zdrowia, radości, spokoju i nieustającej miłości, do których i my się przyłączmy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze