We wtorek, 15 lipca, w sali narad Urzędu Gminy Radymno odbyła się wyjątkowa uroczystość – jubileusz złotych godów, czyli 50-lecia pożycia małżeńskiego. Tym razem dotyczyło ono par małżeńskich, które swój jubileusz obchodziły w ubiegłym roku.
– Złote Gody to nie tylko jubileusz, to piękna lekcja życia dla nas wszystkich. 50 wspólnie przeżytych lat to dowód na to, że miłość, wzajemne zrozumienie, kompromis i codzienna troska o drugiego człowieka to fundamenty trwałego małżeństwa. Dziękuję Państwu za przykład, jaki dajecie młodszym pokoleniom. Życzę, aby kolejne wspólne lata upływały Państwu w zdrowiu, szczęściu i spokoju
– mówił wójt gminy Radymno Bogdan Szylar.
Głównym punktem uroczystości była dekoracja Jubilatów medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, które przyznaje prezydent. Oprócz nich, złoci małżonkowie otrzymali również upominki, wznieśli wspólny toast i wysłuchali gromkiego „Sto lat”. Mogli również podziwiać część artystyczną przygotowaną przez uczennice Szkoły Podstawowej im. św. Michała Archanioła w Ostrowie, a nad realizacją której czuwała dyrektor Anna Michalska.
Niestety, niektóre pary, ze względów rodzinnych czy osobistych, nie mogły uczestniczyć w uroczystości. Jak jednak podkreślono „pamięć o nich była obecna w słowach i atmosferze tego szczególnego dnia”.

50-lecie małżeństwa obchodzili: Maria i Zdzisław Czerkiesowie, Teresa i Czesław Łukaszów, Bogusława i Zygmunt Ilbowie, Stanisława i Czesław Słabiccy, Stanisława i Stanisław Pańkowie, Krystyna i Józef Chrapkowie, Maria i Piotr Pikowie, Zofia i Józef Obłozowie, Kazimiera i Zdzisław Łuków, Janina i Jan Charyszowie, Józefa i Lesław Buczkowscy, Maria i Mieczysław Bandasowie, Ludwika i Jan Czternastek, Teresa i Jan Gancarzowie oraz Halina i Stanisław Bubelscy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze