We wtorek, 28 października, w Wiejskim Domu Kultury w Roźwienicy odbyła się wyjątkowa, pełna wzruszeń i radości uroczystość. Było to święto miłości, która oficjalnie miała swój początek pół wieku temu na ślubnym kobiercu.
Złote Gody to okazja nie tylko do celebrowanie tej miłości w rodzinnym gronie, ale również do otrzymania odznaczeń – Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, by uhonorować miłość i wierność rodziny, czyli podstawowej komórki każdego społeczeństwa. Z końcem października takie odznaczenie trafiło do sześciu par zamieszkałych gminę Roźwienica. Otrzymali je z rąk wójta Tomasza Kuda oraz zastępcy kierownika roźwienickiego USC Ewy Chmiel: Helena i Jan Czarnieccy, Maria i Kazimierz Łucowie, Stanisława i Edward Sikorowie, Zofia i Kazimierz Wałczyńscy, Halina i Juliusz Małysowie oraz Irena i Stanisław Romanikowie. Przeżycie wspólnie połowy wieku to nie lada wyzwanie. Niezaprzeczalnie złote gody są okazją do wyrażenia szacunku i uznania wobec wierności, wytrwałości i ogromnej siły w przezwyciężaniu trudności. Złoci jubilaci to żywa inspiracja dla kolejnych pokoleń decydujących się na wstąpienie w związek małżeński.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze