Reklama

Złote gody w gminie Roźwienica

We wtorek, 28 października, w Wiejskim Domu Kultury w Roźwienicy odbyła się wyjątkowa, pełna wzruszeń i radości uroczystość. Było to święto miłości, która oficjalnie miała swój początek pół wieku temu na ślubnym kobiercu.

Złote Gody to okazja nie tylko do celebrowanie tej miłości w rodzinnym gronie, ale również do otrzymania odznaczeń – Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, by uhonorować miłość i wierność rodziny, czyli podstawowej komórki każdego społeczeństwa. Z końcem października takie odznaczenie trafiło do sześciu par zamieszkałych gminę Roźwienica. Otrzymali je z rąk wójta Tomasza Kuda oraz zastępcy kierownika roźwienickiego USC Ewy Chmiel: Helena i Jan Czarnieccy, Maria i Kazimierz Łucowie, Stanisława i Edward Sikorowie, Zofia i Kazimierz Wałczyńscy, Halina i Juliusz Małysowie oraz Irena i Stanisław Romanikowie. Przeżycie wspólnie połowy wieku to nie lada wyzwanie. Niezaprzeczalnie złote gody są okazją do wyrażenia szacunku i uznania wobec wierności, wytrwałości i ogromnej siły w przezwyciężaniu trudności. Złoci jubilaci to żywa inspiracja dla kolejnych pokoleń decydujących się na wstąpienie w związek małżeński.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 11/11/2025 09:20
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama