Jarosławska sala ślubów, znajdująca się w kamienicy Gruszewiczów przy ul. Rynek 6, gościła 5 października niezwykłych jubilatów. Tego dnia złote gody obchodziło tu 10 par.
Bohaterami tego dnia byli: Lucjan i Halina Beresiowie, Andrzej i Maria Czarneccy, Jan i Janina Drozdowiczowie, Wacław i Wanda Gałuszkowie, Kazimierz i Maria Hołyszkowie, Eugeniusz i Teresa Jasiewiczowie, Lesław i Krystyna Kądziołkowie, Józef i Teresa Susowie, Czesław i Stanisława Tomakowie oraz Paweł i Maria Bogdanowiczowie.
Wszyscy oni[paywall] otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (w imieniu ostatniej pary odznaczenie odbierała córka), pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki.
Uroczystość poprowadziła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Ewa Rokoszyńska. Uroczystego aktu dekoracji dokonali burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch oraz wójt gminy wiejskiej Jarosław Elżbieta Grunt. Oboje ceremonię okrasili pięknymi przemowami, podkreślając uznanie wobec trudu tworzenia związku małżeńskiego, który przetrwał tyle lat, postawę małżonków stawiając za wzór dla młodszych pokoleń mieszkańców ziemi jarosławskiej.
Tradycyjnie program świętowania złotych godów w Jarosławiu dopełnił toast, gromkie „Sto lat” oraz występ artystów Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze