Jak co roku o tej porze w gminie Narol obchodzone były jubileusze małżeńskie – Złote i Diamentowe Gody. W br. swoje święto obchodziło 18 par, z których sześć świętowało wspólne 60 lat pożycia małżeńskiego.
W czasie spotkania, które odbyło się w restauracji-hotelu „Pałacowa” szacowni jubilaci otrzymali przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz pamiątkowe statuetki dla par, które świętowały Diamentowe Gody[paywall].
W tym roku medale z okazji Złotych Godów otrzymali: Lodzia i Jan Eisenbardtowie z Jędrzejówki, Zofia i Ryszard Gmiterkowie z Lipia, Władysława i Kazimierz Kilarscy z Łukawicy, Danuta i Eugeniusz Mroczkowie z Woli Wielkiej, Janina i Tadeusz Niedużakowie z Jędrzejówki, Łucja i Jan Obirkowie z Rudy Różanieckiej, Stanisława i Mieczysław Pleskaczowie z Kadłubiska, Stanisława i Jan Potoplakowie z Kadłubisk, Agnieszka i Zbigniew Stankiewiczowie z Rudy Różanieckiej, Urszula i Antoni Steczkiewiczowie z Lipska oraz Łucja i Antoni Welikowie z Huty-Złomy.
Siedem par z kolei obchodziło w br. Diamentowe Gody, czyli wspólnie przeżyło 60 lat. Są to: Halina i Tadeusz Brytanowie z Narola, Zofia i Mieczysław Motyka z Rudy Różanieckiej, Joanna i Mieczysław Nisztukowie z Jędrzejówki, Petronela i Jan Szałańscy z Huty-Złomy, Maria i Marcin Szawarowie z Woli Wielkiej, Eugenia i Jan Wilczyńscy z Dębin oraz Emilia i Stanisław Winiarzowie z Łówczy. Oprócz życzeń i kwiatów wszystkie pary otrzymały okolicznościowe statuetki, przygotowane specjalnie z okazji ich święta.
Po części oficjalnej wystąpił dziecięcy zespół Uśmiechnięte Buziaki ze Szkoły Podstawowej w Narolu. Mali artyści prezentowali wiersze, piosenki i tańce, a dodatkowo każdej z par wręczyli upominek z życzeniami.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze