W poniedziałek, 15 września, pięć par małżeńskich z gminy Przeworsk świętowało niezwykły jubileusz – 50-lecie pożycia małżeńskiego, czyli tak zwane złote gody. Z tej okazji, na mocy postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zostały im wręczone Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Przeżyciem połowy wieku w małżeństwie mogli się pochwalić małżonkowie ze Studziana: Danuta i Henryk Supersonowie, Elżbieta i Jan Kapustowie oraz Maria i Stanisław Pieniążkowie, a także Irena i Antoni Pawlakowie z Nowosielec i Janina i Antoni Warańscy z Rozborza, w imieniu których medal odebrała córka. Podczas uroczystości w przeworskim ratuszu nie zabrakło wzruszeń, ciepłych słów kierowanych do jubilatów przez wójta Daniela Krawca i kierownika USC Roberta Dybasia oraz wspomnień, którymi ci chętnie się dzielili.
Kilka dni wcześniej również była okazja do świętowania. Tym razem Janina i Stanisław Półtorakowie z Ujeznej świętowali 60-lecie pożycia małżeńskiego – diamentowe gody. Państwo Półtorakowie przez lata wspólnego życia wychowali trójkę dzieci i doczekali ośmiorga wnucząt. – Jubilatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych lat w zdrowiu i miłości – zwraca się przeworski samorząd, a my jako redakcja dołączamy się do tych ciepłych słów.

Janina i Stanisław Półtorakowie, którzy świętowali 60. rocznicę ślubu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze