Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego Wojciech Bobowski oraz wójt gminy Bircza Grzegorz Gągola odznaczeni zostali najwyższym leśnym wyróżnieniem – Złotym Kordelasem Leśnika Polskiego.
2 września br. w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie odbyła się uroczysta gala „Regionalnego Święta Lasu”.
Podczas imprezy wręczone zostały najwyższe odznaczenia, jakimi honoruje się pracowników Lasów Państwowych za wybitne osiągnięcia i sumienną służbę, czyli[paywall] Złote Kordelasy Leśnika Polskiego. Wśród wyróżnionych znaleźli się W. Bobowski i G. Gągola.
Nadanie tego odznaczenia to wyraz podziękowania za pracę i służbę na rzecz polskich lasów. Mogą je również otrzymać osoby spoza środowiska leśników, które w szczególny sposób zasłużyły się dla rozwoju Lasów Państwowych. To wyjątkowe odznaczenie przyznawane jest od 1996 r. przez dyrektora generalnego Lasów Państwowych i dyrektorów regionalnych dyrekcji. Wnioski o nadanie wyróżnienia opiniowane są przez kapitułę honorową.

fot.Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie
Najwyższe odznaczenie, jakim honoruje się pracowników Lasów Państwowych za wybitne osiągnięcia i sumienną służbę – Złoty Kordelas Leśnika Polskiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze