Czwórka uczniów jarosławskiego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących podbiła serca mieszkańców ofertą bezpłatnego pomiaru szkodliwych pyłów w dowolnym punkcie miasta. Teraz, za konstrukcję drona umożliwiającego takie badanie, młodzi ludzie otrzymali wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie.
O Julii Pawlus, Piotrze Storku, Aleksandrze Siwoniu i Krystianie Tryśle pisaliśmy już kilkukrotnie. Pod okiem swojego nauczyciela Artura Tutki stworzyli oni dwie wersje drona, który umożliwia wykonywanie pomiarów stężenia szkodliwych substancji w atmosferze w dowolnym punkcie miasta. Uczniowie ZSTiO sami zaprojektowali i złożyli drona. Stworzyli też oprogramowanie umożliwiające urządzeniu autonomiczne wykonywanie lotów. Przygotowali też platformę internetową pozwalającą na kontakt z nimi i „zamówienie” sobie pomiaru w swojej okolicy. Już wcześniej spotkali się z pozytywnym odbiorem swojej pracy ze strony lokalnej społeczności – teraz zbierają jej plony na arenie ogólnopolskiej. Zostali bowiem laureatami konkursu „Zwolnieni z Teorii” – przyznano im tytuł „Złotych Wilków” w kategorii ekologia[paywall].Czwórka z Jarosławia w konkursie wywalczyła indeksy na uczelnie wyższe oraz certyfikaty od Google i Coca-Cola. W tym miejscu Julii Pawlus, Piotrowi Storkowi, Aleksandrowi Siwoniowi i Krystianowi Tryśle wypada serdecznie pogratulować i życzyć dalszych sukcesów, bo trudno sobie wyobrazić lepszą wizytówkę ziemi jarosławskiej niż zdolna i pracowita młodzież.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No i gitara, gratulacje, jednakowoż, aby to przełożyło się na zmniejszenie emisji, redukcji tegoż. To może powycinajmy czy ''wypielęgnujmy'' jeszcze więcej drzew, tudzież, krzewów ?!?
No i gitara, gratulacje, jednakowoż, aby to przełożyło się na zmniejszenie emisji, redukcji tegoż. To może powycinajmy czy ''wypielęgnujmy'' jeszcze więcej drzew, tudzież, krzewów ?!?