– Spotkajmy się tu za 10 lat, świętując diamentowe gody, a potem może jeszcze za następne i następne – tymi słowami zwrócił się do uczestników niedawnej uroczystości złotych godów burmistrz Radymna Mieczysław Piziurny.
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowało 8 par z terenu miasta Radymna. Wydarzenie celebrowane było 24 listopada, w Miejskim Ośrodku Kultury. Pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego zorganizowali dla małżonków okolicznościowe spotkanie, połączone z poczęstunkiem.
Jubilatów podjęli burmistrz miasta Mieczysław Piziurny, przewodniczący rady miasta Andrzej Pacek, sekretarz Zofia Kawałek oraz pracownica USC Ewelina Kaczmarz. Niestety niektórym parom[paywall] ważne powody przeszkodziły w osobistym udziale w wydarzeniu.
Tradycyjnie jego głównym punktem było uhonorowanie małżeństw szczególnym wyróżnieniem, jakim jest Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadany przez Prezydenta RP. Dla wszystkich przewidziano też podarunki.
Jubilatów zaproszono na krótki, specjalnie z tej okazji przygotowany koncert w wykonaniu wokalistów Miejskiego Ośrodka Kultury, a następnie na poczęstunek, podczas którego była okazja do cofnięcia się pamięcią wstecz i powspominania przeżytych razem lat. Niejednej parze udzielił się nostalgiczny klimat i u niejednego z małżonków zauważyć można było wzruszenie.
Jak zwykle przy tej okazji nie zabrakło też życzeń i gratulacji. Wyrazy szacunku złożył małżonkom m.in. włodarz miasta, posiłkując się słowami św. Pawła: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem”.
Stwierdzenie to M. Piziurny odniósł do wspólnej małżeńskiej drogi, trwającej już 50 lat.
– Niech te lata upływają w zdrowiu, w zgodzie, w otoczeniu miłości, opieki i troski najbliższych. Życzę Wam wielu chwil szczęścia, radości, pociechy z dzieci i wnuków, słowem: wszystkiego co dobre, piękne i szlachetne – podsumował.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze