Mł. bryg. Wojciech Wus pożegnał się ze służbą. Podkarpacki komendant wojewódzki PSP powierzył pełnienie obowiązków komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie bryg. Michałowi Lautenszlegerowi.
Po ponad 21 latach służby w strukturach Państwowej Straży Pożarnej młodszy brygadier Wojciech Wus pożegnał się ze sztandarem, składając meldunek o zakończeniu strażackiej misji zastępcy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Januszowi Jabłońskiemu. Zorganizowana z tej okazji 17 marca w Komendzie Powiatowej PSP w Lubaczowie uroczystość zgromadziła wielu gości. Komendantowi w tej wyjątkowej chwili towarzyszyli: wiceminister Anna Schmidt i posłanka Teresa Pamuła, podwładni, przedstawiciele władz samorządowych i powiatowych oraz komendanci powiatowi i miejscy PSP z terenu Podkarpacia, a także emerytowani funkcjonariusze lubaczowskiej komendy i najbliższa rodzina. „Znakomity oficer, strażak z 20-letnim doświadczeniem, odznaczany za[paywall] zasługi, świetny dowódca jednostki. Nie czas na emeryturę, ale życie pisze różne scenariusze. Panie Komendancie – dziękujemy za ofiarną służbę. Strażakiem zostanie Pan do końca życia” – napisała tuż po wydarzeniu na swoim profilu społecznościowym pierwsza z wymienionych.
Mł. bryg. Wojciech Wus służbę w PSP rozpoczął w 2002 roku. W trakcie jej trwania podnosił kwalifikacje, wspinając się jednocześnie po szczeblach kariery zawodowej. W 2018 roku został zastępcą komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie, natomiast we wrześniu ub. r. został oficjalnie namaszczony na szefa lubaczowskich strażaków.
Podczas służby był odznaczony Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę, Brązową Odznaką „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej” i Srebrnym Medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa”. Teraz zastąpi go bryg. Michał Lautenszleger, któremu podczas uroczystości podkarpacki komendant wojewódzki PSP powierzył pełnienie obowiązków komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie. W ochronie przeciwpożarowej, podobnie jak W. Wus, służy od 2002 roku. Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, ukończył też studia magisterskie o specjalności zarządzanie bezpieczeństwem w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu. Strażacką misję pełnił najpierw w Komendzie Powiatowej PSP w Oleśnie, potem w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu i Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Od 2013 r. pracuje w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie. Od grudnia ub.r. piastuje stanowisko zastępcy komendanta tej jednostki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze