Podczas uroczystego apelu w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku doszło do pożegnania ze służbą i zdania obowiązków przez st. asp. Łukasza Rogalę. Jednocześnie w szeregach PSP powitano trzech nowych strażaków, życząc im satysfakcji z obranej drogi i samych bezpiecznych powrotów z akcji.
Ostatni piątek lutego był ważnym dniem w przeworskiej jednostce Państwowej Straży Pożarnej. Jej szeregi oficjalnie zasiliło trzech nowych strażaków: str. Jakub Flejsza, str. Kamil Matuszek oraz str. Miłosz Balawender. Rozpoczynający służbę złożyli uroczyste ślubowanie, wypowiadając w obecności sztandaru słowa roty i składając tym samym przyrzeczenie bycia ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Nowi druhowie obiecali wykonywać powierzone im zadania z pełnym zaangażowaniem, a od starszych stażem kolegów przyjęli życzenia bezpiecznej służby i satysfakcji z niesienia pomocy oraz powodzenia w realizacji strażackiej misji, jakiej się podjęli.
Częścią apelu był też wzruszający moment pożegnania ze służbą przez st. asp. Łukasza Rogalę, który po latach pracy w jednostce przeszedł na zasłużoną emeryturę. Odchodzącemu złożono podziękowania za lata ofiarnej służby na rzecz lokalnej społeczności i profesjonalizm, życząc zdrowia, spokoju oraz spełnienia planów na nowym etapie życia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze