Reklama

Zmiana warty w komendzie straży pożarnej


Podczas uroczystego apelu w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku doszło do pożegnania ze służbą i zdania obowiązków przez st. asp. Łukasza Rogalę. Jednocześnie w szeregach PSP powitano trzech nowych strażaków, życząc im satysfakcji z obranej drogi i samych bezpiecznych powrotów z akcji.


Ostatni piątek lutego był ważnym dniem w przeworskiej jednostce Państwowej Straży Pożarnej. Jej szeregi oficjalnie zasiliło trzech nowych strażaków: str. Jakub Flejsza, str. Kamil Matuszek oraz str. Miłosz Balawender. Rozpoczynający służbę złożyli uroczyste ślubowanie, wypowiadając w obecności sztandaru słowa roty i składając tym samym przyrzeczenie bycia ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Nowi druhowie obiecali wykonywać powierzone im zadania z pełnym zaangażowaniem, a od starszych stażem kolegów przyjęli życzenia bezpiecznej służby i satysfakcji z niesienia pomocy oraz powodzenia w realizacji strażackiej misji, jakiej się podjęli.

Częścią apelu był też wzruszający moment pożegnania ze służbą przez st. asp. Łukasza Rogalę, który po latach pracy w jednostce przeszedł na zasłużoną emeryturę. Odchodzącemu złożono podziękowania za lata ofiarnej służby na rzecz lokalnej społeczności i  profesjonalizm, życząc zdrowia, spokoju oraz spełnienia planów na nowym etapie życia.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 28/03/2026 09:46
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama