Reklama

Zmiany w 3 miejskich spółkach w Przemyślu

Nowego prezesa ma Zakład Usług Komunalnych sp. z o.o. w Przemyślu. Nowego będą mieć dwie kolejne – Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego i Miejski Zakład Komunikacji.

Największe roszady były do tej pory w tej ostatniej miejskiej spółce. Jej prezesi zmieniali się jak rękawiczki. Kolejno byli nimi: Alicja Chuchra (złożyła wypowiedzenie), Leszek Radoń (zrezygnował z funkcji), Dariusz Łapa (pełniący obowiązki), Łukasz Dziągwa (odwołany ze stanowiska), wreszcie ponownie Dariusz Łapa (pełniący obowiązki).

Po odwołaniu ze stanowiska Łukasza Dziągwy, tymczasowe stery przejął właśnie sekretarz miasta Dariusz Łapa. Miał kierować MZK przez dwa miesiące, ale na stanowisku pozostaje do chwili obecnej[paywall].

Pierwotne założenie było takie, że kontrakt menedżerski, podpisany z nim 8 grudnia ub.r. przez przewodniczącego Rady Nadzorczej MZK Marka Mazura, obejmował okres od 9 grudnia 2022 r. do 31 stycznia br. Potem został przedłużony do końca lutego br. Ale 1 marca br. nowego prezesa nie było. D. Łapa pozostał na stanowisku.

Podczas prezesowania zarządowi spółki przebywa na urlopie wypoczynkowym w Urzędzie Miejskim w Przemyślu. Jak na początku grudnia ub.r. wyjaśnił Witold Wołczyk z Wydziału Promocji i Kultury UM w Przemyślu, D. Łapa jako prezes MZK zrezygnował z wynagrodzenia przysługującego kierującemu spółką. Ale przecież prezesem w nieskończoność być nie może...

Pytanie, czy nowego powoła Rada Nadzorcza MZK, czy wskaże go prezydent miasta Wojciech Bakun?

– Prezes MZK Dariusz Łapa został poproszony o dokończenie spraw związanych z przetargiem na zakup autobusów oraz zakończenie finansowe 2022 roku. Prezes wywiązał się z postawionych przed nim zadań i w ciągu najbliższych dni zostanie powołany nowy zarząd w spółce MZK – poinformował Witold Wołczyk z Wydziału Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

Reklama

Do zmiany na najwyższym stołku doszło w Zakładzie Usług Komunalnych sp. z o.o. w Przemyślu. Ją – jakiś czas temu – przez moment kierował Krzysztof Strent, ale jego celem było objęcie fotela wójta gminy Wiązownica, kiedy z funkcji zrezygnował Marian Ryznar. Zamierzenie osiągnął, więc przemyskiej spółce podziękował.

Prezesem został... prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. Andrzej Ziemniak, ale prawdę powiedziawszy łączenie tych dwóch stanowisk (biorąc pod uwagę zakres obowiązków ZUK sp. z o.o.) kompletnie mijało się z celem. Podług przysłowia: gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść.

– Powodem zmiany na stanowisku prezesa spółki ZUK była rezygnacja prezesa Andrzeja Ziemniaka z pełnionej funkcji. 12 maja na to stanowisko rada nadzorcza spółki powołała panią Marzenę Żak-Popowicz – powiedział W. Wołczyk.

Niebawem nowego prezesa będzie mieć także Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego sp. z o.o. W tym wypadku powód był podobny: obecny prezes Piotr Pyszczuk zrezygnował ze stanowiska.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama