We Włocławku odbyły się 79. Mistrzostwa Polski U-20. W zawodach wzięła udział czołówka młodych lekkoatletów z całego kraju, łącznie aż 758 zawodniczek i zawodników. Wśród nich jeden reprezentant Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tempo 5” Przemyśl Patryk Panyło. Spisał się rewelacyjnie, sięgając po brązowy medal w skoku wzwyż.
Jak już wspomnieliśmy, na starcie pojawiła się cała śmietanka polskich lekkoatletek i lekkoatletów w kategorii wiekowej U-20, czyli juniorów (roczniki 2006 – 2007). Wśród nich chyba największa gwiazda włocławskich mistrzostw, czyli Anastazja Kuś z AZS UWM Olsztyn, która reprezentowała Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. Zdobyła złoty medal w biegu na 400 metrów, osiągając czas 52,01 s, co było jej drugim najlepszym wynikiem w karierze i najlepszym w sezonie 2025.
Aby znaleźć się w tym zacnym gronie, trzeba było spełnił wiele kryteriów. Jedynym przedstawicielem UKS „Tempo 5” Przemyśl, który zakwalifikował się na zawody był podopieczny Marka Radochońskiego, skoczek wzwyż Patryk Panyło. W emocjonującym konkursie skoku wzwyż z wynikiem 196 cm zajął trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal. Pokonał zawodników legitymujących się znacznie lepszymi tegorocznymi wynikami. Warto bowiem dodać, że P. Panyło wystąpił we Włocławku po kontuzji , która jeszcze miesiąc temu stawiała pod znakiem zapytania jego start w mistrzostwach Polski. Gratulujemy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze