Reklama

Znakomity start Patryka


We Włocławku odbyły się 79. Mistrzostwa Polski U-20. W zawodach wzięła udział czołówka młodych lekkoatletów z całego kraju, łącznie aż 758 zawodniczek i zawodników. Wśród nich jeden reprezentant Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tempo 5” Przemyśl Patryk Panyło. Spisał się rewelacyjnie, sięgając po brązowy medal w skoku wzwyż.


Jak już wspomnieliśmy, na starcie pojawiła się cała śmietanka polskich lekkoatletek i lekkoatletów w kategorii wiekowej U-20, czyli juniorów (roczniki 2006 – 2007). Wśród nich chyba największa gwiazda włocławskich mistrzostw, czyli Anastazja Kuś z AZS UWM Olsztyn, która reprezentowała Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. Zdobyła złoty medal w biegu na 400 metrów, osiągając czas 52,01 s, co było jej drugim najlepszym wynikiem w karierze i najlepszym w sezonie 2025.

Aby znaleźć się w tym zacnym gronie, trzeba było spełnił wiele kryteriów. Jedynym przedstawicielem UKS „Tempo 5” Przemyśl, który zakwalifikował się na zawody był podopieczny Marka Radochońskiego, skoczek wzwyż Patryk Panyło. W emocjonującym konkursie skoku wzwyż z wynikiem 196 cm zajął trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal. Pokonał zawodników legitymujących się znacznie lepszymi tegorocznymi wynikami. Warto bowiem dodać, że P. Panyło wystąpił we Włocławku po kontuzji , która jeszcze miesiąc temu stawiała pod znakiem zapytania jego start w mistrzostwach Polski. Gratulujemy!

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/08/2025 08:03
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości