Zielona Góra gościła najlepszych zawodników i zawodniczki z całej Polski w ramach 1. Grand Prix Polski Młodzików. W zawodach wystartowało 99 zawodniczek i 107 zawodników. Na starcie nie zabrakło reprezentantów Nurtu Przemyśl, podopiecznych Zdzisława Bodnara. Rewelacyjnie w tej stawce zaprezentowała się Aleksandra Makar, która wygrała rywalizację wśród dziewcząt!
W grupie Ola wygrała kolejno z: Marleną Grobelną (UKS Witniczanin Witnica) 3:1, Anną Bonk (KTS MOKSiR Zawadzkie) 3:0 i Heleną Puławską (ZKS Zielona Góra) 3:0. W I rundzie turnieju głównego pokonała Hannę Szymańską (UKS Energia Siewierz) 3:0, w II rundzie – Gabrielę Pułecką (MKS Rokita Brzeg Dolny) 3:1, by w ćwierćfinale odprawić Zuzannę Kwaśnicką (UKS MOSiR Dukla) 3:0. W półfinale czekała na nią rozstawiona z nr 1 Wanessa Kulczycka, ale i jej nie dała szans, wygrywając 3:0. W wielkim finale pewnie pokonała odwieczną rywalkę Zuzannę Piekarczyk (MKS Skawa Wadowice), zwyciężając 3:1.
Dobrze zagrali również młodziki Nurtu, którzy także osiągnęli[paywall] swoje życiowe rezultaty. To Gracjan Dębski i Wiktor Iwaniuch. Ten pierwszy w grupie odniósł trzy pewne zwycięstwa, pokonując kolejno: Dominika Marcinkowskiego (Sportowiec Częstochowa) 3:1, Leona Krawczyka (UKS Sokolik Niemodlin) 3:1 oraz Michała Pilcha (Lesznianka Leszna G.) 3:1. W I rundzie turnieju głównego wygrał z Michałem Szynkiewiczem (UKS TS Ósemka Białystok) 3:0. W II rundzie musiał uznać wyższość rozstawionego z nr 2 w zawodach reprezentanta Energa KTS Toruń Piotra Łąckiego. W meczu o czołową „9” przegrał z Mateuszem Wiśniewskim (MKS Czechowice Dziedzice), zajmując wysokie, 13. miejsce w Polsce. Wiktor w grupie odniósł jedno zwycięstwo i poniósł dwie minimalne (2:3) porażki. Po wyjściu z grupy w pierwszym meczu przegrał niestety z Jakubem Krzyżanowskim (Energa KTS Toruń) i zajął ostatecznie 25. miejsce w Polsce.
Kilka dni wcześniej w Rzeszowie odbyło się I Grand Prix Podkarpacia Juniorów (rocznik 2004 i młodsi). W zawodach wzięło 68 zawodników z całego województwa (24 dziewczęta oraz 44 chłopców), w tym pięcioro reprezentantów Nurtu, podopiecznych Zdzisława Bodnara: Aleksandra Makar, Amelia Kozak, Maja Kozak, Wiktor Iwaniuch oraz Gracjan Dębski. Młodzi przemyscy pingpongiści rozegrali bardzo dobre zawody, zajmując wysokie miejsca w województwie. 2. miejsce wywalczyła A. Makar, która po pięciu wygranych pojedynkach dopiero w finale musiała uznać wyższość Emilii Skiby z KSTS Krosno. A. Kozak była 6., M. Kozak – 7., W. Iwaniuch zajął 9. miejsce, zaś G. Dębski był 17.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze