Reklama

Znakomity występ Oli Makar

Zielona Góra gościła najlepszych zawodników i zawodniczki z całej Polski w ramach 1. Grand Prix Polski Młodzików. W zawodach wystartowało 99 zawodniczek i 107 zawodników. Na starcie nie zabrakło reprezentantów Nurtu Przemyśl, podopiecznych Zdzisława Bodnara. Rewelacyjnie w tej stawce zaprezentowała się Aleksandra Makar, która wygrała rywalizację wśród dziewcząt!

W grupie Ola wygrała kolejno z: Marleną Grobelną (UKS Witniczanin Witnica) 3:1, Anną Bonk (KTS MOKSiR Zawadzkie) 3:0 i Heleną Puławską (ZKS Zielona Góra) 3:0. W I rundzie turnieju głównego pokonała Hannę Szymańską (UKS Energia Siewierz) 3:0, w II rundzie – Gabrielę Pułecką (MKS Rokita Brzeg Dolny) 3:1, by w ćwierćfinale odprawić Zuzannę Kwaśnicką (UKS MOSiR Dukla) 3:0. W półfinale czekała na nią rozstawiona z nr 1 Wanessa Kulczycka, ale i jej nie dała szans, wygrywając 3:0. W wielkim finale pewnie pokonała odwieczną rywalkę Zuzannę Piekarczyk (MKS Skawa Wadowice), zwyciężając 3:1.

Dobrze zagrali również młodziki Nurtu, którzy także osiągnęli[paywall] swoje życiowe rezultaty. To Gracjan Dębski i Wiktor Iwaniuch. Ten pierwszy w grupie odniósł trzy pewne zwycięstwa, pokonując kolejno: Dominika Marcinkowskiego (Sportowiec Częstochowa) 3:1, Leona Krawczyka (UKS Sokolik Niemodlin) 3:1 oraz Michała Pilcha (Lesznianka Leszna G.) 3:1. W I rundzie turnieju głównego wygrał z Michałem Szynkiewiczem (UKS TS Ósemka Białystok) 3:0. W II rundzie musiał uznać wyższość rozstawionego z nr 2 w zawodach reprezentanta Energa KTS Toruń Piotra Łąckiego. W meczu o czołową „9” przegrał z Mateuszem Wiśniewskim (MKS Czechowice Dziedzice), zajmując wysokie, 13. miejsce w Polsce. Wiktor w grupie odniósł jedno zwycięstwo i poniósł dwie minimalne (2:3) porażki. Po wyjściu z grupy w pierwszym meczu przegrał niestety z Jakubem Krzyżanowskim (Energa KTS Toruń) i zajął ostatecznie 25. miejsce w Polsce.

Reklama

 

Ola druga w Rzeszowie

Kilka dni wcześniej w Rzeszowie odbyło się I Grand Prix Podkarpacia Juniorów (rocznik 2004 i młodsi). W zawodach wzięło 68 zawodników z całego województwa (24 dziewczęta oraz 44 chłopców), w tym pięcioro reprezentantów Nurtu, podopiecznych Zdzisława Bodnara: Aleksandra Makar, Amelia Kozak, Maja Kozak, Wiktor Iwaniuch oraz Gracjan Dębski. Młodzi przemyscy pingpongiści rozegrali bardzo dobre zawody, zajmując wysokie miejsca w województwie. 2. miejsce wywalczyła A. Makar, która po pięciu wygranych pojedynkach dopiero w finale musiała uznać wyższość Emilii Skiby z KSTS Krosno. A. Kozak była 6., M. Kozak – 7., W. Iwaniuch zajął 9. miejsce, zaś G. Dębski był 17.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama