Reklama

Znalazł portfel z ponad 5 tys. zł i odniósł na komendę

Dzięki wzorowej postawie mieszkańca Ropczycponad zguba już następnego dnia wróciła do prawowitego właściciela.

41-latek zgłosił policji kradzież portfela pozostawionego w niezamkniętym samochodzie na jednym z parkingów w Ropczycach. Były w nim dokumenty oraz znaczna ilość gotówki.

Szybko się okazało, że pomoc policjantów nie będzie potrzebna. Następnego dnia zgłosił się 64-letni mieszkaniec Ropczyc, który znalazł leżący na chodniku portfel, a w nim ponad 5 tys. zł.

– Postawa mężczyzny zasługuje na uznanie i wyrazu szacunku, a także stanowi wzór do naśladowania – zaznacza KPP Ropczyce.

– Pamiętajmy, że każdy znaleziony przedmiot, dokumenty, czy pieniądze należy zwrócić, w innym przypadku, narażamy się na konsekwencje wynikające z przywłaszczenia rzeczy. Pamiętajmy również, że zanim zgłosimy kradzież, trzeba się upewnić w jaki sposób utraciliśmy rzecz, a najlepiej to zrobić przeszukując najpierw wszystkie miejsca, w których zazwyczaj ją pozostawiamy. Za zgłoszenie niepopełnionego przestępstwa grozi kara do 2 lat więzienia – uzupełnia.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Heniek - niezalogowany 2021-04-29 19:05:03

    Znaleźne 10% to 500+  każdy chciał by co dziennie taki portfel  oddawać  i po co pracować 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości