Dzięki wzorowej postawie mieszkańca Ropczycponad zguba już następnego dnia wróciła do prawowitego właściciela.
41-latek zgłosił policji kradzież portfela pozostawionego w niezamkniętym samochodzie na jednym z parkingów w Ropczycach. Były w nim dokumenty oraz znaczna ilość gotówki.
Szybko się okazało, że pomoc policjantów nie będzie potrzebna. Następnego dnia zgłosił się 64-letni mieszkaniec Ropczyc, który znalazł leżący na chodniku portfel, a w nim ponad 5 tys. zł.
– Postawa mężczyzny zasługuje na uznanie i wyrazu szacunku, a także stanowi wzór do naśladowania – zaznacza KPP Ropczyce.
– Pamiętajmy, że każdy znaleziony przedmiot, dokumenty, czy pieniądze należy zwrócić, w innym przypadku, narażamy się na konsekwencje wynikające z przywłaszczenia rzeczy. Pamiętajmy również, że zanim zgłosimy kradzież, trzeba się upewnić w jaki sposób utraciliśmy rzecz, a najlepiej to zrobić przeszukując najpierw wszystkie miejsca, w których zazwyczaj ją pozostawiamy. Za zgłoszenie niepopełnionego przestępstwa grozi kara do 2 lat więzienia – uzupełnia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Znaleźne 10% to 500+ każdy chciał by co dziennie taki portfel oddawać i po co pracować
Znaleźne 10% to 500+ każdy chciał by co dziennie taki portfel oddawać i po co pracować