W Koszalinie przy ul. Rekreacyjnej, tuż przy Koszalińskim Parku Wodnym, odbyły się Mistrzostw Polski Masters w biegu górskim w stylu anglosaskim – XV Koszaliński Bieg Górski. Na starcie imprezy stanął niezniszczalny przemyślanin Kazimierz Kuropatwa. Oczywiście nie wrócił do domu z pustymi rękoma. Został wicemistrzem Polski w kategorii M-80! Gratulujemy!
Pan Kazimierz ciągle nie ma dość. Trudno już wymienić ile przez ponad pół wieku zdobył trofeów i w jakich dyscyplinach. Bo że jest wszechstronny, nikogo przekonywać nie trzeba. Jest niezniszczalny. Jak wino: im starszy, tym lepszy. K. Kuropatwa w Koszalinie był nie tylko jedynym przedstawicielem znad Sanu, ale także jedynym reprezentantem Podkarpacia w tych nietypowych zawodach.
Dla niewtajemniczonych wyjaśniamy, że te zawody były tylko dla… herosów. W biegach górskich wyróżniamy m.in. styl alpejski i anglosaski. To zazwyczaj biegi od 8 do 15 km. Biegi w stylu alpejskim to zawody jedynie pod górę, w anglosaskim – w górę i w dół. W Polsce mistrzostwa na krótkim dystansie są rozgrywane na trasach poniżej 6 km.
Koszalińska impreza, której organizatorami byli Koszalińskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters, rozgrywana była na dwóch dystansach – 10 km dla kategorii wiekowych do 55 lat oraz 5 km dla kategorii wiekowych powyżej 60 lat. Tak dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Wcześniej impreza ta rozgrywana była w Bieszczadach, a wbieganie na Lawortę było totalnym odjazdem dla zawodników. Potem mistrzostwa zostały przeniesione do Koszalina.
Pan Kazimierz ma 81 lat i wystartował w kategorii M-80, czyli dla 80-latków. Wystartował i ukończył na 2. miejscu, co było równoznaczne ze zdobyciem srebrnego medalu i wicemistrzostwa Polski.
– To był bardzo trudny bieg. Pięciokilometrowe okrążenie. Trasa niezwykle wymagająca, bo teren był leśny, sporo było podbiegów i zbiegów po korzeniach i kamieniach. Ale dałem radę. Już szykuję się do kolejnych zawodów
– zdradził nam K. Kuropatwa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Brawo Panie Kazimierzu! Czas najwyższy, aby Prezydent Miasta ufundował specjalną nagrode / stypendium dla naszego Mistrza.
Brawo Panie Kazimierzu! Czas najwyższy, aby Prezydent Miasta ufundował specjalną nagrode / stypendium dla naszego Mistrza.