Reklama

Znowu zamieszanie w Koalicji Obywatelskiej. Radna Ewa Sawicka usunięta z klubu

30 stycznia br., podczas zebrania Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej Rady Miejskiej w Przemyślu, radna Ewa Sawicka została wykluczona z szeregów klubu. Powody były cztery. Od najbliższej sesji wybrańców przemyskiego społeczeństwa będzie reprezentować jako radna niezależna.

W spotkaniu uczestniczyli wszyscy radni należący do Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej, czyli: Grażyna Stojak (przewodnicząca), Ryszard Kulej (zastępca przewodniczącej), Liliana Kalinowska (sekretarz), Ewa Sawicka (wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu), Paweł Rząsa, Anna Grad-Mizgała i Jerzy Krużel (członkowie klubu). Tematem spotkania była postawa i zachowanie radnej E. Sawickiej podczas głosowań na sesjach i w pracach komisji rady miejskiej. Z dyskusji i podejmowanych decyzji wyłączyła się radna G. Stojak.

Finalnie, po głosowaniu, E. Sawicka została wykluczona z Klubu Radnych KO. Powody takiej decyzji – jak już wspomnieliśmy – były cztery. To: naruszenie obowiązków radnej, ignorowanie ustaleń regulaminu Klubu Radnych KO, nieprzestrzeganie uchwał klubowych oraz niedostosowanie się do zarządzonej dyscypliny klubowej[paywall].

Reklama

W wydanym oświadczeniu radna E. Sawicka napisała m.in.:

  • „(...) Zarzuty, jakie mi postawiono, to współpraca przy realizacji projektów miejskich i współpraca w tym zakresie z prezydentem miasta i administracją, a także niestosowanie się do dyscypliny klubowej, która nakazuje wszystkim radnym klubu głosowanie w określony sposób, często narzucony przez kilku członków, niezwiązanych z Platformą Obywatelską (...). Nie rozumiem chęci bojkotowania przez radnych mojego byłego już klubu każdej inicjatywy prezydenta czy innych radnych, tylko dlatego, że klub KO mieni się klubem opozycyjnym. Nie rozumiem, dlaczego miałabym głosować przeciwko dobrym z mojego punktu widzenia inicjatywom, tylko dlatego, że dyscyplina i jednolitość głosowania klubu są najważniejsze. Tak naprawdę od początku kadencji czułam, że klub, który współtworzyłam, bardzo oddalił się od wartości, które zawsze przyświecały Platformie Obywatelskiej. Tymi wartościami zawsze były rozwój miasta i dobro mieszkańców, a nie polityczne przepychanki. Przykro mi, że dawno te wartości porzucono (...)”.

Poinformowała, że od tego momentu występować będzie jako radna niezależna.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 11/02/2025 16:13
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości