30 stycznia br., podczas zebrania Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej Rady Miejskiej w Przemyślu, radna Ewa Sawicka została wykluczona z szeregów klubu. Powody były cztery. Od najbliższej sesji wybrańców przemyskiego społeczeństwa będzie reprezentować jako radna niezależna.
W spotkaniu uczestniczyli wszyscy radni należący do Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej, czyli: Grażyna Stojak (przewodnicząca), Ryszard Kulej (zastępca przewodniczącej), Liliana Kalinowska (sekretarz), Ewa Sawicka (wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu), Paweł Rząsa, Anna Grad-Mizgała i Jerzy Krużel (członkowie klubu). Tematem spotkania była postawa i zachowanie radnej E. Sawickiej podczas głosowań na sesjach i w pracach komisji rady miejskiej. Z dyskusji i podejmowanych decyzji wyłączyła się radna G. Stojak.
Finalnie, po głosowaniu, E. Sawicka została wykluczona z Klubu Radnych KO. Powody takiej decyzji – jak już wspomnieliśmy – były cztery. To: naruszenie obowiązków radnej, ignorowanie ustaleń regulaminu Klubu Radnych KO, nieprzestrzeganie uchwał klubowych oraz niedostosowanie się do zarządzonej dyscypliny klubowej[paywall].
W wydanym oświadczeniu radna E. Sawicka napisała m.in.:
Poinformowała, że od tego momentu występować będzie jako radna niezależna.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze