Reklama

Zostały 2 tygodnie na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie

28/04/2018 14:00

Do 15 maja rolnicy mają czas na złożenie wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2018 r. oraz tegorocznych płatności obszarowych. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa apeluje, by nie czekać z przesłaniem deklaracji do ostatniego dnia naboru.

Największą zmianą w tym roku jest to, że wnioski można składać wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Rolnicy, którzy nie mają dostępu do internetu[paywall], mogą skorzystać ze stanowisk komputerowych we wszystkich biurach powiatowych agencji.

Ci, którzy nie radzą sobie z wypełnieniem dokumentów, mogą skorzystać z pomocy ekspertów z ośrodków doradztwa rolniczego.

Termin składania wniosków mija 15 maja. Rolnicy, którzy złożą je po tym terminie, ale nie później niż do 11 czerwca, będą mieli obniżone należne im płatności o 1 proc. za każdy dzień roboczy opóźnienia. Zmiany do już złożonego wniosku można składać bez żadnych sankcji finansowych do 1 czerwca.
pab
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości