Do 15 maja rolnicy mają czas na złożenie wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2018 r. oraz tegorocznych płatności obszarowych. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa apeluje, by nie czekać z przesłaniem deklaracji do ostatniego dnia naboru.
Największą zmianą w tym roku jest to, że wnioski można składać wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Rolnicy, którzy nie mają dostępu do internetu[paywall], mogą skorzystać ze stanowisk komputerowych we wszystkich biurach powiatowych agencji.
Ci, którzy nie radzą sobie z wypełnieniem dokumentów, mogą skorzystać z pomocy ekspertów z ośrodków doradztwa rolniczego.
Termin składania wniosków mija 15 maja. Rolnicy, którzy złożą je po tym terminie, ale nie później niż do 11 czerwca, będą mieli obniżone należne im płatności o 1 proc. za każdy dzień roboczy opóźnienia. Zmiany do już złożonego wniosku można składać bez żadnych sankcji finansowych do 1 czerwca.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze