fot.zbiory własne" class="news__photo" >
Reprezentacja 1 Batalionu Czołgów 21 Brygady Strzelców Podhalańskich nie miała sobie równych podczas zawodów w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Zwycięskim plutonem czołgów z 4 kompanii dowodził ppor. Mateusz Kulicki.
Pod koniec kwietnia br. w poznańskim ośrodku odbyły się zawody pododdziałów wojsk pancernych i zmechanizowanych oraz aeromobilnych i zmotoryzowanych. Ich celem było wyłonienie najlepszego plutonu[paywall] w szkoleniu bojowym. W czasie zawodów rozegrano następujące konkurencje: sprawdzian ze szkolenia bojowego, pętla taktyczna (obejmowała m.in.: obronę punktu amunicyjnego, działanie w rejonie skażonym, wykonywanie zadań inżynieryjno – saperskich, pokonywanie niebezpiecznego odcinka terenu, pokonywanie przeszkody wodnej, ewakuację uszkodzonego pojazdu z drogi marszu, zajmowanie punktu oporu), marsz na orientację, kierowanie wozami bojowymi, tor przeszkód, bieg patrolowy ze strzelaniem, strzelanie z wozów bojowych w nocy. Ponadto plutony czołgów wykonywały strzelanie z broni pokładowej wozów bojowych (PT–91, T–72, Leopard), a także ćwiczenia w kierowaniu ogniem plutonu w obronie. W zawodach oprócz reprezentantów jednostki z Żurawicy uczestniczyli przedstawiciele z 1 batalionu czołgów 9 Brygady Kawalerii Pancernej z Braniewa wchodzącej w skład 16 Dywizji Zmechanizowanej, a także pluton czołgów z batalionu czołgów 34 Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania wchodzącej w skład 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Po podsumowaniu wyników wszystkich przeprowadzonych konkurencji w kategorii plutonów czołgów, żurawiccy czołgiści z zajęli I miejsce.
– Zawody użyteczno-bojowe są doskonałym sprawdzianem wyszkolenia, przygotowania kondycyjnego oraz umiejętności posługiwania się przydzielonym uzbrojeniem i sprzętem bojowym – podkreślono. – Czas trwania zawodów, kolejne sprawdziany i zadania do wykonania stanowiły prawdziwy sprawdzian dla sprzętu, ale przede wszystkim dla żołnierzy. Sprzęt może być starszej generacji niż ten, który rywal posiada, ale w ręku żołnierza – władcy sprzętu, wyszkolonego, zgranego w swoim zespole, mądrego, odpornego na trudy, zawziętego, śmiałego, wierzącego w wykonanie zadania w myśl idei: „Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą”, symbioza tych dwóch elementów, tj. sprzętu i takiego właśnie żołnierza odnosi sukces. Tak było z naszymi czołgistami, którzy kolejny raz udowodnili, że są najlepsi w Wojskach Lądowych – chwalono pancernych z Żurawicy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Najlepszych którzy służyli w tej jednostce niestety już tam nie ma. Albo zostali zwolnieni albo sami odeszli. W większości zostali sami wazeliniarze. I taka jest niestety prawda.
Chyba ci się zdaje. Odeszły relikty, które nie były sobie wstanie poradzić w obecnej rzeczywistości. Najzwyczajniej zostali z tyłu
Najlepszych którzy służyli w tej jednostce niestety już tam nie ma. Albo zostali zwolnieni albo sami odeszli. W większości zostali sami wazeliniarze. I taka jest niestety prawda.
Chyba ci się zdaje. Odeszły relikty, które nie były sobie wstanie poradzić w obecnej rzeczywistości. Najzwyczajniej zostali z tyłu
A Komorek nadal tam jest?