Reklama

Żywa flaga i orzeł na torcie w Krasiczynie

21/09/2018 14:00

W ubiegły weekend (15 i 16 września) na terenie kompleksu parkowo-zamkowego w Krasiczynie odbył się patriotyczny piknik pod hasłem „Nasza niepodległa”.

Organizatorem imprezy wpisującej się w obchody odzyskania niepodległości był Gminny Ośrodek Kultury w Krasiczynie przy współudziale Urzędu Gminy Krasiczyn i Fundacji „Pro Arte et historia”, a fundusze uzyskano z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Piknik rozpoczął się w sobotę grą terenową, podczas której biorące w niej udział drużyny musiały się wykazać wiedzą o dziesięciu miejscach pamięci historycznej na terenie Krasiczyna i w najbliższej okolicy. W niedzielę na zamkowym dziedzińcu odbyła się msza, której przewodniczył ks. proboszcz Sławomir Nowak. Po niej uczestnicy pikniku przeszli do parku, gdzie miała zostać utworzona żywa flaga.

Organizatorzy planowali, że w patriotycznym widowisku weźmie udział sto osób, ale chętnych w białych lub czerwonych strojach było o wiele więcej, a ci, którzy nie mieli stroju w odpowiednim kolorze, przyłączali się do flagi z białą lub czerwoną kartką. Następnie występem przedszkolaków na zamkowym dziedzińcu rozpoczął się koncert pieśni patriotycznych. Po nich wystąpił chór „Soul” i wojskowa orkiestra z Rzeszowa.

Zainteresowani lokalną historią wysłuchali prelekcji na temat życia i działalności kardynała Adama Sapiehy i obejrzeli poświęconą mu wystawę. Podczas pikniku można było za darmo zwiedzać z przewodnikiem zamek, a zainteresowani oglądali wystawę sprzętu wojskowego zlokalizowaną poza jego murami. Najmłodsi wzięli udział w warsztatach, podczas których wykonywali pamiątki związane z obchodami stulecia odzyskania niepodległości. Specjalnym punktem programu była wystawa „patriotycznych” słodkości, czyli wypieków z patriotyczną dekoracją, przygotowanych przez miejscowe gospodynie.


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    su-metal - niezalogowany 2018-09-21 21:00:47

    ''Pie**ol swoją przynależność państwowąZrzuć pęta ojczyzny, patriotyzmu kajdanyPodepcz flagę, napluj w orłaZniszcz symbole, wyjdź poza ramy''SMAR SW - NIE ZABIJAJ - TEKSTOWO.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    su-metal - niezalogowany 2018-09-21 21:12:28

    ''Godło państwa polskiego, możesz obejrzeć z bliska w zooSymbol wolności narodu, uwięziony w żelaznej klatcePatriotyczna maskotka, nigdy nie wzniesie się w górę''YOUTUBE.COM - AMEN - LIVE 1992

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama