W ubiegły weekend (15 i 16 września) na terenie kompleksu parkowo-zamkowego w Krasiczynie odbył się patriotyczny piknik pod hasłem „Nasza niepodległa”.
Organizatorem imprezy wpisującej się w obchody odzyskania niepodległości był Gminny Ośrodek Kultury w Krasiczynie przy współudziale Urzędu Gminy Krasiczyn i Fundacji „Pro Arte et historia”, a fundusze uzyskano z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Piknik rozpoczął się w sobotę grą terenową, podczas której biorące w niej udział drużyny musiały się wykazać wiedzą o dziesięciu miejscach pamięci historycznej na terenie Krasiczyna i w najbliższej okolicy. W niedzielę na zamkowym dziedzińcu odbyła się msza, której przewodniczył ks. proboszcz Sławomir Nowak. Po niej uczestnicy pikniku przeszli do parku, gdzie miała zostać utworzona żywa flaga.
Organizatorzy planowali, że w patriotycznym widowisku weźmie udział sto osób, ale chętnych w białych lub czerwonych strojach było o wiele więcej, a ci, którzy nie mieli stroju w odpowiednim kolorze, przyłączali się do flagi z białą lub czerwoną kartką. Następnie występem przedszkolaków na zamkowym dziedzińcu rozpoczął się koncert pieśni patriotycznych. Po nich wystąpił chór „Soul” i wojskowa orkiestra z Rzeszowa.
Zainteresowani lokalną historią wysłuchali prelekcji na temat życia i działalności kardynała Adama Sapiehy i obejrzeli poświęconą mu wystawę. Podczas pikniku można było za darmo zwiedzać z przewodnikiem zamek, a zainteresowani oglądali wystawę sprzętu wojskowego zlokalizowaną poza jego murami. Najmłodsi wzięli udział w warsztatach, podczas których wykonywali pamiątki związane z obchodami stulecia odzyskania niepodległości. Specjalnym punktem programu była wystawa „patriotycznych” słodkości, czyli wypieków z patriotyczną dekoracją, przygotowanych przez miejscowe gospodynie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.''Pie**ol swoją przynależność państwowąZrzuć pęta ojczyzny, patriotyzmu kajdanyPodepcz flagę, napluj w orłaZniszcz symbole, wyjdź poza ramy''SMAR SW - NIE ZABIJAJ - TEKSTOWO.PL
''Godło państwa polskiego, możesz obejrzeć z bliska w zooSymbol wolności narodu, uwięziony w żelaznej klatcePatriotyczna maskotka, nigdy nie wzniesie się w górę''YOUTUBE.COM - AMEN - LIVE 1992
''Pie**ol swoją przynależność państwowąZrzuć pęta ojczyzny, patriotyzmu kajdanyPodepcz flagę, napluj w orłaZniszcz symbole, wyjdź poza ramy''SMAR SW - NIE ZABIJAJ - TEKSTOWO.PL
''Godło państwa polskiego, możesz obejrzeć z bliska w zooSymbol wolności narodu, uwięziony w żelaznej klatcePatriotyczna maskotka, nigdy nie wzniesie się w górę''YOUTUBE.COM - AMEN - LIVE 1992