07/05/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Uczniowie II LO im. prof. K. Morawskiego w Przemyślu odebrali certyfikaty DSD II, uznawane za mercedes wśród dyplomów językowych. Program, zapoczątkowany za dyrekcji A. Picha, kontynuuje obecny dyrektor, Mariusz Zamirski. Dyplomy odebrali wzorowi uczniowie, otwierając sobie furtkę do studiów za granicą, bez konieczności dodatkowych egzaminów. Uroczystość uświetnili Konsul Generalny Niemiec w Krakowie, koordynatorzy programu i dyrektorzy przemyskich szkół. Partnerstwo z miastem Paderborn okazuje się owocne po ponad 30 latach. Werdykt Konsula: zasługujecie na gratulacje. Pamiątkowe zdjęcie, muzyka i poczęstunek zakończyły wyjątkowe wydarzenie.
Wymierne korzyści z uzyskania dyplomu DSD II wyliczyła koordynująca program Agnieszka Siuta. – Taki certyfikat otwiera przed uczniami nowe perspektywy w postaci możliwości podjęcia studiów w krajach niemieckojęzycznych – podkreśliła./ FOT. U. Gielo
FOT. U. Gielo
FOT. U. Gielo
29 kwietnia 12 absolwentów „Morawy” odebrało dyplomy językowe DSD II z rąk Konsula Generalnego Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie Holgera Mahnicke. – W pełni na nie zasłużyliście, serdecznie gratuluję wam zdania egzaminu – powiedział./ FOT. U. Gielo
Ogromnego osiągnięcia pogratulowała laureatom dyplomów naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Przemyślu Renata Kochanowicz-Chalicka. – To dla was duża szansa na przyszłość – na dobre studia, na dobrą pracę – powiedziała. Podziękowała również niemieckim partnerom za realizację wspólnego przedsięwzięcia. / FOT. U. Gielo