30/08/2021 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
W intencji ofiar modlono się w kościele pw. św. Brata Alberta. Eucharystii przewodniczył ks. Michał Moń żegnający się z tutejszą parafią. Słowa podziękowania za zaangażowaną posługę złożyli mu: przedstawiciele samorządu wsi i gminy Lubaczów, harcerze lubaczowskiego hufca ZHP oraz posłanka Teresa Pamuła.
W intencji ofiar modlono się w kościele pw. św. Brata Alberta. Eucharystii przewodniczył ks. Michał Moń żegnający się z tutejszą parafią. Słowa podziękowania za zaangażowaną posługę złożyli mu: przedstawiciele samorządu wsi i gminy Lubaczów, harcerze lubaczowskiego hufca ZHP oraz posłanka Teresa Pamuła.
Na miejscowym cmentarzu odmówiono też modlitwę i zapalono znicze na zbiorowej mogile rodzin pomordowanych.
O tragicznych wydarzeniach, które rozegrały się we wsi Kornagi (obecnie Dąbrowa) w nocy z 14 na 15 sierpnia 1944 r. wspominano pod tablicą upamiętniającą pomordowanych.