02/05/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Nowoczesny sprzęt monitorujący granicę pomógł ujawnić dwie sytuacje naruszenia pasu drogi granicznej. W ostatnią niedzielę wykryto przypadki, gdzie obywatele złamali przepisy wchodząc na pas w celu zrobienia zdjęć. Nie są to odosobnione incydenty, podobne sytuacje miały miejsce także wcześniej. Obywatele tłumaczyli się ciekawością, jednak zostali pouczeni lub ukarani mandatami. Mundurowi z SG nadzorują całą granicę wykorzystując nowoczesne technologie. Wejście na pas drogi granicznej jest wykroczeniem zagrożonym mandatem nawet do 500 zł, a przekroczenie granicy może być już traktowane jako poważniejsze wykroczenie lub przestępstwo. Obywatele są proszeni o przestrzeganie znaków i przepisów obowiązujących na granicy.