28/09/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Galeria zdjęć z niezwykłej podróży do Włoch uczestników, opiekunów i pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Caritas Archidiecezji Przemyskiej, oddział w Leżajsku, w dniach 8–16 września 2025. Pielgrzymka pełna duchowych doświadczeń, integracji, emocji. Zwiedzanie Bratysławy, Rzymu, Watykanu, Asyżu przyniosło głęboką refleksję i wzruszenie. Momenty modlitwy, chwile ciszy na cmentarzu wojennym w Monte Cassino, wizyta w miejscu spoczynku św. Franciszka w Asyżu. Wyjazd stał się nie tylko terapią, ale także okazją do rozwoju społecznego. Integracja, radość, wzmacnianie relacji, wspólnota – wszystko to zbudowane na wartościach i potencjale każdej osoby. Pielgrzymka symbolizuje ćwierćwieczną drogę placówki i jej podopiecznych, ukazując, że osoby z niepełnosprawnościami są aktywnymi twórcami społeczeństwa, ucząc nas wdzięczności i otwartości.
Na trasie pielgrzymki nie zabrakło również Asyżu.
Wspólna modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II.