Kocha to, co robi i nie wyobraża sobie innego zajęcia. Katarzyna Bednarz-Soja, kierownik Działu Informacyjno-Bibliograficznego oraz Działu dla Dzieci i Młodzieży Przemyskiej Biblioteki Publicznej im. Ignacego Krasickiego, została laureatką tytułu Podkarpacki Bibliotekarz Roku 2018. Tym samym uzyskała nominację do ogólnopolskiego etapu konkursu „Bibliotekarz Roku”, organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.
Plebiscyt „Bibliotekarz Roku” składa się z dwóch etapów. Pierwszy ma na celu wyłonienie najlepszego bibliotekarza na terenie województwa i właśnie w tej rywalizacji zwyciężyła Katarzyna Bednarz-Soja, zyskując tytuł Podkarpackiego Bibliotekarza Roku 2018. Teraz przemyską bibliotekarkę czeka[paywall] udział w finale konkursu, w którym zmierzy się z laureatami etapów wojewódzkich.
Katarzyna Bednarz-Soja od 21 lat pracuje w bibliotece. Swoje pierwsze kroki w tym fachu stawiała pod czujnym okiem wieloletniej kierownik Działu Informacyjno-Bibliograficznego Ewy Lis, która była jej mentorką i którą zresztą czule wspomina. Kocha to, co robi i nie wyobraża sobie jakiegokolwiek innego zajęcia.
O swojej nominacji mówi skromnie: – Na to wyróżnienie złożyło się wiele czynników. Sama nie zorganizowałabym żadnej imprezy, gdyby nie pomoc współpracowników. Potrzebny jest pomysł, ale równie ważną rolę odgrywa dobry zespół i oczywiście motywujący szef, który powierza nowe zadania. Nie bez znaczenia są warunki lokalowe, które pozwalają planować i organizować bardziej spektakularne i różnorodne wydarzenia, jak na przykład ostatnie spotkanie z Michałem Rusinkiem, w którym uczestniczyło ponad 100 osób.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze