Reklama

Nasi tenisiści stołowi Anna Brzyska i Alan Kulczycki zagrają w reprezentacji Polski!

20/08/2022 16:15

Już wkrótce nasi tenisiści stołowi ponownie wystąpią w reprezentacji Polski. Przed rozpoczęciem nowego sezonu ligowego Anna Brzyska i Alan Kulczycki zagrają w turniejach międzynarodowych serii WTT Youth Contender – w Słowenii, Chorwacji i Macedonii Północnej.

17-letnia Anna Brzyska (PKS Kolping Jarosław), aktualna Drużynowa Mistrzyni Europy Juniorek, jest uczennicą jarosławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Od września dołączy do niej 16-letni Alan Kulczycki, nowy zawodnik klubu Sokołów S.A. W dniach 30 sierpnia – 1 września Anna Brzyska zagra w WTT Youth Contender w słoweńskiej miejscowości Otocec, a w tym samym czasie Alan Kulczycki będzie rywalizować w WTT Youth Contender w chorwackim Varażdinie. Natomiast od 7 do 11 września oboje nasi tenisiści stołowi wystąpią w kolejnych zawodach tego samego cyklu w Skopje.

Zawodnicy zagrają w terminie 7-8 września, zawodniczki 10-11 września, a zmagania w grze mieszanej zaplanowano na 9 września. Oboje nasi reprezentanci bardzo dobrze spisali się w wyżej wymienionym Varażdinie podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów. Anna Brzyska zdobyła brąz w deblu z Zuzanną Wielgos i mikście z Samuelem Kulczyckim w juniorach, a Alan Kulczycki brąz z Miłoszem Redzimskim w grze podwójnej kadetów.

Reklama

Anna Brzyska złotą medalistką DME juniorek w Belgradzie

Obecnie Alan Kulczycki przebywa na zgrupowaniach połączonych reprezentacji juniorów i kadetów. Biało-Czerwoni trenują w Bydgoszczy, skąd przeniosą się do Władysławowa. - Wcześniej latem byłem na obozie kadry w Gdańsku przed Mistrzostwami Europy. A tak cały czas trenuję w Gorzowie z moim tatą Szymonem, zawodnikami 1-ligowej Gorzovii i z Bogusławem Koszykiem - mówi nasz nowy zawodnik. Alan Kulczycki należy do grupy najbardziej utalentowanych polskich tenisistów stołowych młodego pokolenia. Jest wychowankiem Gorzovii Gorzów Wielkopolski, a w poprzednim sezonie występował w seniorskiej Lotto Superlidze w barwach Poltarex Pogoni Lębork.

Alan jest młodszym bratem Samuela Kulczyckiego. Był już Mistrzem Polski w singlu w żakach, młodzikach i kadetach. W ubiegłym roku z Miłoszem Redzimski zdobył brązowy medal w deblu podczas Mistrzostw Europy Kadetów w Chorwacji.


IP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama