Reklama

Saturator

29/05/2015 19:45

Kiedy robi się cieplej, myślę o saturatorze. Wózek na kółkach z podłączoną butlą z gazem. Pompka do soku, spłuczka do szklanki. Doraźna produkcja wody sodowej. Szklanka czystej gazowanej za 50 gr, z sokiem – za złotówkę. Ta przenośna fabryczka wody gazowanej to miniona epoka. PRL. Kiedy wracało się wtedy znad Sanu do domu, taka szklanka wody była zbawieniem. Saturator stał wtedy na placu Na Bramie. Pomiędzy cukierenką z lodami a zadymioną mordownią z piwem.

Współczynnik zawartości człowieka w człowieku nie jest już tak znaczący. Kręci się to wszystko w kółko. Ludzie marzyli o kapitalizmie, a teraz narzekają na ten wynalazek. Demokracja uwalnia swoje demony i wroga szukamy już nie w systemie, ale wśród nas. Zapominamy często, że w czasach, kiedy na ulicach stały saturatory, w Legnicy stały wojska radzieckie, a o wolnych wyborach można było pomarzyć. Jedno w tym wszystkim się nie zmienia. Drzewa w maju są zielone jak zawsze, a ptaki koncertują bez opamiętania. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    dd - niezalogowany 2015-05-29 19:50:55

    Jestem ZA!! saturatory na ulice!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    szogun z bulem wD - niezalogowany 2015-05-29 22:14:24

    Zenujace....!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości