Reklama

10 lat jarosławskiego tenisa stołowego w elicie

10 lat temu tenisiści stołowi z Jarosławia zadebiutowali w LOTTO Superlidze. W ciągu dekady dwukrotnie zostali drużynowymi mistrzami Polski, zdobyli sześć brązowych medali, dokładając do tego dwukrotnie Puchar Polski. To świetny wynik drużyny prowadzonej od początku przez prezesa-menedżera Kamila Dziukiewicz. Na regionalnej sportowej mapie nie ma bardziej zasłużonego i medalodajnego klubu.

Kolping FRAC, Sokołów SA i obecnie KSTS Oxynet Jarosław – pod takimi nazwami występowali pingpongiści z Jarosławia w najwyższej klasie rozgrywkowej. Trwający sezon 2022 – 2023 jest 11 z kolei w polskiej elicie tenisa stołowego mężczyzn[paywall].
– Wejść do pierwszej ligi czy superligi przy dobrym finansowaniu, odpowiednich sponsorach, koniunkturze, chęciach, ambicji można raz, góra dwukrotnie. Ale utrzymać się ponad dziesięć lat na szczycie to jest sztuka – powiedział K. Dziukiewicz.
Do tej pory w barwach jarosławskiego klubu zagrało36 zawodników. W obecnym sezonie podstawową czwórkę zawodników tworzą: Alan Kulczycki, Irańczyk Amirreza Abbasi, Koreańczyk Woo Hyeonggyu i Ukrainiec Jaroslav Żmudenko. Nigdy wcześniej w jarosławskich barwach nie grali tenisiści stołowi z Iranu oraz Korei Południowej.
Na historycznej liście jest 15 Polaków i 21 obcokrajowców, w tym po trzech Chińczyków i Czechów, po dwóch Białorusinów, Brazylijczyków, Ukraińców, Koreańczyków oraz po jednym Angliku, Chorwacie, Greku, Hindusie, Irańczyku, Rosjaninie i Słowaku. W sumie reprezentanci 13 państw.
W Jarosławiu grało do tej pory 15 Polaków. To: Artur Białek, Paweł Chmiel, Piotr Chodorski, Mateusz Czernik, Kamil Dziukiewicz, Robert Floras, Daniel Górak, Dawid Jadam, Jakub Kosowski, Alan Kulczycki, Krzysztof Marcinowski, Bartosz Such, Wang Zeng Yi, Patryk Zatówka i Szymon Brud.
Wśród 21 obcokrajowców byli: Paul Drinkhall (Anglia), Witalij Nechwiedowicz, Jewgienij Szczetinin (obaj Białoruś), Eric Jouti, Gustavo Tsuboi (obaj Brazylia), Jingqi Cheng, Qiyao Han, Yingchao Hou (wszyscy Chiny), Tomislav Pucar (Chorwacja), Marek Klásek, Tomas Konecny, Dmitrij Prokopcov (wszyscy Czechy), Konstantinos Angelakis (Grecja), Sathiyan Gnanasekaran (Indie), Amirreza Abbasi (Iran), Woo Hyeonggyu, Hwang Minha (obaj Korea Południowa), Grigorij Własow (Rosja), Jakub Zelinka (Słowacja), Kou Lei, Jaroslav Żmudenko (obaj Ukraina).

O awans do tzw. grupy mistrzowskiej

W niedzielę, 8 stycznia br., o g. 16 w hali MOSiR przy ul. Sikorskiego w Jarosławiu Oxynet rozegra ostatni mecz rundy zasadniczej LOTTO Superligi. Rywalem będzie beniaminek Villa Verde Olesno, a stawką awans do tzw. grupy mistrzowskiej i szansa na walkę o kolejny medal. Zwycięstwo nawet za dwa punkty definitywnie przesądziłoby sprawę awansu do najlepszej siódemki. Oxynet zajmuje obecnie 7. miejsce, ostatnie premiowane awansem. Drużyna zgromadziła 19 pkt. i tylko sportowy kataklizm mógłby pozbawić ją udziału w grupie mistrzowskiej.

Oxynet wyprzedza o 2 punkty Akademię Zamojską. Zamościan czeka jeszcze spotkanie z wicemistrzem Polski LOTTO Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz. Z kolei 9. w tabeli Olimpia-Unia Grudziądz traci do Oxynetu 6 punktów, ale ma jeszcze trzy mecze do rozegrania. Rywali ma jednak bardzo mocnych – Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki, Dekorglass Działdowo i LOTTO PC Gwiazdę Bydgoszcz. Odrobienie strat do Oxynetu wydaje się niemożliwe… Poza tym podopieczni K. Dziukiewicza mają lepszy bilans bezpośrednich gier, pokonali bowiem zespoły z Zamościa oraz Grudziądza po 3:1.
W play-offach do siedmiu drużyn z tzw. grupy mistrzowskiej dołączy najlepsza z tzw,. grupy spadkowej. Druga, tzw. grupowa część sezonu zaplanowana jest w następujących terminach: 14. kolejka – 3 lutego, 15. – 5 lutego, 16. – 10 lutego, 17. – 26 lutego, 18. – 3 marca, 19. – 14 kwietnia, 20. – 16 kwietnia.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama